Najdi forum

Zanimajo me vaše izkušnje, oziroma naravne metode blaženja luskavice.

Jaz sem se uradni medicini v dobršni meri odpovedal ker mi vse do sedaj uporabljene kreme le še bolj škodujejo kot ne. Poizkusil sem tudi z avokadovim oljem (po nasvetu homeopatinje), nekaj časa je bilo dobro, sedaj ne “prime” več. Imam obširnejšo obliko, kljub zadostnemu vlaženju kože (baby oil) se mi ta precej lušči.

Hvala !

Mare, jest sem ti kar na mail pisala , ker je cel kup stvari za katere vem da pomagajo.

Hvala, pošto sem dobil in bom podrobneje prebral.

nova
Uredništvo priporoča

Ali lahko objaviš tu gor, ker ima moja žena tudi probleme z luskavico

Hvala

ne morem, ker je precej člankov in tega, razno dodatki prehrani

Pošlji oblikovano (23-01-04 01:03)

reni ali lahko pošlješ gradivo tudi meni,hvala in prijeten večer

tinaO , ne vem kam ti naj pošljem ker ne vidim emaila

joj se opravičujem moj mail je [email protected],še enkrat se opravičujem in hkrati zahvaljujem.Prijeten večer.

Ma to je tudi za mene zelo zanimiva tema, oz. je bila.
Moj oče je imel luskavico po celem telesu in to veliko let, kar se spomnim.
Žal je bilo vse zaman. Po tri mesece je prebil na dermatološki in je bilo nato boljše. Vendar se je po nekaj mesecih vse ponovilo. Zanimivo je, da stroka še vedno ni odkrila vzroka te bolezni niti zakaj nastane. Sam mislim, da je to le vrsta alergije.
Očeta že nekaj let ni več, ker je umrl, tako da temu ne sledim več. Vem pa da se je mazal z nekimi kremami, ki jih je imel kar v 10 in več litrskih posodah. Poleti ga je močno srbelo, da je kar norel. Enkrat je vzel kanto z benzinom in se namazal. Rekel je, da mu to pomaga.
Zdravniki pa so povedali, da poznajo prek 100 vrst te bolezni, seveda je za nas laike vse enako. eni jo imajo po komolcih kolenih, lasišču, hrbtu, drugi po vsem telesu. Nekateri se rešijo po 6 mesecih, drugi po letu, nekateri po več letih, spet nekateri nikoli.
Vem da nism nič pomagal, prej nasprotno a ni bil moj namen koga strašit.
Sam sem dolga leta opazoval to in mislim da se splača vztrajati.
Nekateri pravijo, da jim zelo pomaga sonce in morje, vendar oče nikdar ni hotel tega poskusit, kar je škoda.

Lep pozdrav IN VELIKOOOOOOOO ZDRAVJA!!!!

Ne moreš tega skopirat tu gor? Prosim…

Pozdravljen,

Bioenergetik Enver Jusić, v decembru lahko pokličeš na tel.:01 8954 101.Do sedaj je on edini, za katerega vem, da je pozdravil luskavico.

Lp
Mirsi

ZELO POMAGA VIVISAL SOL IZ MRTVEGA MORJA, – TO JE KOPEL, NATO PA SE NAMAŽEMO S KREMO T3, KI JE NARAVNI ANTIBIOTK, ZA LASIŠČE PA UPORABLJAMO ŠAMPON, PRAV TAKO IZ SOLI MRTVEGA MORJA. VSI TI IZDELKI UBLAŽIJO, NIKAKOR PA NE OZDRAVIJO LUSKAVICE, MENIM, DA JO TUDI BIOENERGETIK NE MORE. PRI NAS SMO S TEMI IZDELKI ZELO ZADOVOLJNI IN DEJNANSKO BLAŽIMO TEŽAVE. Z NAŠEMU NAJSTNKU SMO Z UPORABO TEH IZDELKOV ZELO DVIGNILI TUDI SAMOZAVEST, SAJ LUSKAVICA NI VEČ TAKO IZRAZITA.

IZDELKI SO ŠVICARSKI – FIRMA NATURAL JUST

Moj mož je imel zelo veliko težav z luskavico-nič ni pomagalo .Letos poleti pa nam je kolegica prinesla star članek v katerem je bilo opisano zdravljenje luskavice z hermeliko namočeno v žganje.
Poskusili smo – uspelo je .Od začetka se je mož mazal 3x na dan (cca1 mesec) sedaj pa se namaže le po potrebi.Sicer je prisoten neprijetni vonjvendar zdravilo pomaga kot še nobeno do sedaj.

Ali lahko napišeš kako se naredi to žganje.
Hvala
LP

V steklen kozarec (0,75 l) sem na drobno narezala hermeliko (kupila na trgu),zalila z domačim žganjem ,zaprla in izpostavila soncu( cca 3 tedne).Nato sem hermeliko odcedila in s tako pripravljenim žganjem (spremenilo je barvo-postalo je rjavo)se je mož mazal.Bilo je zelo učinkovito.

Je bilo to zanj pekoče ?

Kjer je imel rane ,je rekel,da ga malo peče.Mene je zelo čudilo ,ker alkohol v bistvu izsuši kožo , vendar je hermelika zelo mastna in je očitno to pomagalo.Po vse različnih kremah in skoraj ničnem uspehu(razen kadar smo bili na morju) je to za moža najboljša stvar v življenju .

Zanima me, koliko hermelike je potrebno, kakšna se uporablja (sveža ali posušena), ali se tudi v zimskem času to da pripraviti (glede na to, da je potrebno izpostaviti soncu?

V o,75 l kozarec sem na drobno narezala svežo hermeliko ( liste in steblo-kupila na tržnici v lončku) do polovice in nato zalila z žganjem.Vse sem delala po občutku.Mislim,da bi se stvar dalo pripraviti tudi sedaj ,le malo dalj časa bi trajalo.Žganje se Vam mora obarvati zeleno -rjavo.
Če Vas še kaj zanima pišite.
LP

Zivjo!

Tudi sama imam že precej let luskavico, na srečo v ne preveč hudi obliki. Sprobala sem že vse možne načine, ampak do sedaj še nisem ugotovila, kaj bi najbolj pomagalo. Kreme so le blažev žegen, ostale zadeve pa komu pomagajo, enim pa ne. Meni npr. sonce škodi (morje in slana voda pomaga), večini psoriatikov se pa poleti koža izboljša.

V zadnjem času tudi v Slo. (v Kranju in v Celju) zdravijo z ribicami, ki jejo kožo (izvirajo iz Turcije..tam je tudi zdravilisce), vendar še ne vem, kakšni so rezultati. Če je kdo že sprobal, naj javi!

Tudi jaz sem pred kratkim slišala, da pomaga hermelika namočena v žganje (nisem še sprobala). Poizkusiti ni greh, sploh ker ne stane veliko (v nasprotju z raznoraznimi mažami..) Meni osebno dene fajn tudi infra rdeča savna.

Slane kopeli (s soljo mrtvega morja) tudi sama občasno prakticiram, ampak verjetno premalo, da bi bil kak dolgotrajnejši učinek. Vsekakor je pa potrebno veliko potrpežljivosti in časa, če hočeš luskavico “pozdraviti” oz. olajšati težave. Za vedno odpraviti se je ne da, lahko le potihne, a jo vedno nosiš v sebi (je neozdravljiva).. lahko je le bolje ali slabše.

Če se še kaj spomnem, javim!

MareLJ, veliko potrpežljivosti in čim manj sekiranja, pa bo!

LP

New Report

Close