Najdi forum

polhovo olje mast

Zanima me če ima povhova mast oziroma olje kakšne zdravilne učinke?

Pri nas ga uporabljamo za zdravljenje ran. Če namažeš rano se hitro in lepo zaceli. :o)

ali kdo slučajno ve v čem se mast razlikuje od olja vsaj5 razlik prosim

Polhova mast ali olje ima stevilne blagodejne in zdravilne ucinke. Najvec se uporablja za celjenje ran na kozi, ucinkuje pa tudi za celjenje ran na zelodcu, pri hemeroidih itd.

Razlika med mastjo in oljem..mascobe zivalskega izvora so praviloma masti, v tem primeru polhova mast..ker pa gre v tem konkretnem primeru za mas, ki je v tekocem agregatnem stanju, gre za polhovo olje. Se ena posebnost polhovega olja je ta, da tudi pri temperaturi -36stC ostane v tekocem stanju, kar kaze na izjemno specificno sestavo le tega.

Mi smo polhovo olje pravkar uporabili za nego opecene koze od sonca, rezultat je bil viden ze po prvem mazanju, koza se je umirila, bolecina pa prakticno izginila.

polhovo olje je odlično za nego suhe, razdražene in težavne kože (izpuščaji, akne, vnetja, opekline..), za obolele sklepe, rane, vnetje ušesa…uglavnem super je za vse! mi ga doma uporabljamo že dolgo časa, in moram povedat da je super zdravilo za vse možno! (http://glis-glis.com/) oni so edini v sloveniji ki prodajajo polhovo olje po tanovem.

A iz glis-glis.com tudi posljejo po povzetju?

ja, posljejo tudi po posti oziroma po povzetju..jaz sem prejela naslednji dan po oddanem narocilu na netu

Mihaela hvala za hiter odgovor. Pa si bla z oljem zadovoljna, je ucinkovalo, ker je kar drago, kar je sicer razumljivo, ampak pod pogojem, da kaj nuca se razume…

Jaz sem ze redna uporabnica. Uporabljam za vse zadeve pri otrocih, pa se mozu smo mazali brazgotino po operaciji. Se je super zacelilo, brazgotine prakticno ni vec. Dobra stvar pri polhovi masti je, da pomaga pri sto in eni tezavi in se ne tako hitro pokvari, pa se zelo mazljiva je in se je ne porabi veliko. Najvec se uporablja za tezave s kozo in ranami, ki se tezje celijo, pa pri hemeroidih, otiscancih, ozeblinah, ranah na zelodcu, kaslju in se in se. Glej, za probat je, glede cene pa saj ves, kar je dobro ima pac svojo ceno. Ce bos probal pa napisi svojo izkusnjo, mogoce bos komu z njo pomagal, tako kot jaz upam, da bom s to svojo, katero sem tukaj zapisala 🙂

Sem bila nekoliko skepticna do polhovega olja, vendar ga moram res pohvaliti je dober za marsikaj, jaz sem ga uporabljala za hemeroide in tezave s kozo.

Koliko olja se zaužije za težave pri želodcu in kdaj. Na tešče, po jedi?

Odgovor na objavo uporabnika
Mojca805, 26.06.2023 ob 21:47

Koliko olja se zaužije za težave pri želodcu in kdaj. Na tešče, po jedi?

Tudi Mene zanima to?

 

Zdravo mene zanima če je polhova mast, olje dobra tudi za želodec… Težave imam zgaga, gastritis.

New Report

Close