Najdi forum

kako uničiti…

pozdravljeni

prosila bi vas za pomoč, in sicer doma imamo pravo đunglo in to zato, ker mami vse povprek sadi,skoraj da ne eno na drugo.
Zanima me, kako uničiti drevo,da se začne sušiti,ker ga mami ne pusti odrezati raste pa nam skorej pod balkon?!

Kakšne vrste je to drevo?

Miranda

zalij ga z Bumefektom, počakaj par mesecev in rezultat je tu!

nova
Uredništvo priporoča

je jablana!

A drevo boš umorila?

MOj nasvet je, če mami drevo ne pusti podreti in poleg tega če je jabolko s tega drevesa okusno potem jo prepričaj, da jo malo znižate (odrežete vrhove) jo malo razredčite – to se obnese.

v kolikor pa je jabalana slabše kakokovosti potem ji predlagaj, da bi to jablano izpod balkona poruššili – ker lahko zaradi njenih korenin začno zidovi pokati….. in da boste namesto nje kje drugje na vrtu posadili drugo jablano.

tako bo volk sit in koza cela. Verjemi mi, da se obnese. Na podoben način sva midva z možem odstranila z najinega vrta stare bobovce, ki jih je tast imel zgolj za to da je kuhal šnopec, mi smo pa jabolka imelikar naprej pod nogami.

Moja babica ( ampak od tega je že skoraj 40 let) je uničila drevo – slivo – ki jo dedek ni hotel posekati, tako da je slivo zalivala s kropom , v kateri se je kuhal krompir v olupkih, menda je najbolj zaleglo, ko je k slivi odcedila krompir, ki je bil že malo zelen.

navaden prasek za pomivat posodo-ga razredci z vodo in zalij-preverjeno..

Slišala sem,da tudi varikina naredi svoje….

ja po uporabi takšnih sredstev, potem tam ne moreš nič posaditi, tudi okrasnih grmovnic ne. zato sem jaz zagovornica zgoraj opisanega – posekati pa kje drugje posaditi.

Enkrat sem brala, da če tolčeš drevo s palico, povzročiš pod lubjem poškodbe, ki na daljši rok privedejo do posušitve drevesa.

lp

Verjetno bi rada, da gre drevo samo od sebe, da mama ne bi ugotovila, da ste imeli prste vmes? Sem sicer proti uničevanju, sploh pa s kemikalijami, pa vendar se bo drevo posušilo, če boste zarezali lubje okrog in okrog, saj tako ne bodo več prehajali voda in hranilne snovi. Malo bolje, kot da bi uporabili kemikalije, varikino,…saj v tem primeru ubiješ seveda še celo vrsto živalic, ki niso nič krive za vaše razprtije.
Lantana

Imam podoben problem… rada bi uničila sadno drevo, ker mož vztraja pri tem, da ga obdržimo pa čeprav je že staro in ne obrodi več veliko.

S čim bi lahko zalivala oziroma kako naj ga uničim, da bo naslednje leto uničeno? Razmišljala sem, da bi ga z nečem zalivala preko zime, ko ne bo sledi na travniku (pozimi trava ne zeleni).

Koliko časa je treba zalivati, da je učinkovito?

Fakkkk zalila bi ga s kemikalijo pozimi ker pozimi trava ne raste. Postaja me strah jest kosilo ki mi ga ženske pripravite ob tako naklepnih in glloboko premišljenih planih zastrupljanja.

Moj prijatelj je imel isto težavo. Enkrat sem sredi belega dne se pripeljal z avtom k njemu na posest, si potegnil kapuco čez glavo prižgal motorko in odrezal drevo. Vsi so iz oken kričali, ampak niso videli ne obraza ne tablice.
Brez besed sem se usedel v avto in odpeljal. NIkoli niso posumili mojega prijatelja.

New Report

Close