Najdi forum

namakalni sistem

Naslednje leto mislim imet cca 20 m2 vrta. Razmišljam (v moji glavi, ne vem ali to obstaja), da bi v grede (v zemljo) položila cev z luknjami, ki bi vsak dan zalivala zelenjavo. Ali si je kdo to sam naredil? Imela bi tudi zunanjo cisterno za vodo (tista za vkopat je predraga).

Tako imajo moji sosedje- se kupi cev, ki jo položiš po vrtu, le to cev nato priklopiš na zunanjo cisterno- vmes pa ventil, ki ga po potrebi oziroma tedaj, ko bi rada zalivala- odpreš…..
LP

PS: edino – kar je- je to, da te cevi ne ležijo v zemlji ampak na zemlji..

Imate možnost kapljičnega zalivanja ,ki je gotovo najboljši način .Ustrezne cevi in mikro kapalke dobite že v vsaki boljši trgovini ,z kmetijslo dejavnostjo

Hvala obema. Mi je že malo bolj jasno kako se tega lotit.

Moraš pa premisliti od kod bo prišel pritisk za vodo…

namakalni sistem na vrtu uporabljam že več let.cisterna za vodo je dvignjena od tal za cca 1 m in stem dobimo dovolj pritiska . vodo moramo speljati od cisterne do začetka grede(lahko navadna gumijasta cev za zalivanje)na gradi pa cev premera ena cola v katero zvrtamo luknjo fi 15 mm v katero vstavimo nastavek na katerga pritrdimo cev z luknjami.
opremo cevi in nastavke sem nabavil pri “zeleni hit” savlje.
veliko uspehov pri vrtnarjenju

medodva
Jaz imam kapljično zalivanje v rastlinjaku 4x6m2. Cisterno (1000 l) sem dal na podstavek na visino lm. Na njo montiral ventil s cca 28 mm veliko izhodno odprtino (mislim da je to 1,5 cole). Na pipo nataknil plastično cev (navadna, najcenejša, prozorna cev PVC) z odprtino kot ventil.Pred vhodom v rastlinjak sem na cev dal razdelilec (T-komad, po potrebi več, da dobiš za vsako vrsto posajenih sadik po eno cev, ki jo naluknjaš ali že kupiš naluknjano. Luknjice so približno 1 mm. Vsaka cev(vrstična) ima na začetku ventil, s katerim za vsako vrsto zapiraš in lahko reguliraš zalivanje.Lahko zaliovaš kapljično ali pa da curlja.
Pozdrav pa uspešno naprej.

Si preverila kaj cene, koliko stane, da ti dobavijo in montirajo namakalni sistem[/url]? Gibljejo se namreč med 1-5€/m2, kar se mi zdi poceni, pravzaprav…

New Report

Close