Najdi forum

katere rastline pred teraso

Okrog terase imam namen nasaditi nekaj, da se skrijemo pred radovednimi sosedi in pred močnim soncem-južna stran. Kaj mi svetujejte?

Smo gorenjci torej mediteranske rastline odpadejo.

Morda malo več informacij:
ali se bi sadili grmički ali vzpenjalke (pergola ali samo zelena stena) ali oboje. A je vrt izpostavljen, ali pa je zaščiten pred vetrom.
In seveda koliko truda želite vložiti v vzdrževanje vaših rastlin.

lp,

matevž

Okrasni vrt www.okrasnivrt.com [email protected]

ciprese thuja smaragd

nova
Uredništvo priporoča

Terasa je na vetrovni legi, obrnjena na južno stran. Trave si ne bi privoščila, ker je kosilnica težko dostopna (dvignjena greda). Predvsem bi nekaj nezahtevnega prav bi mi pa prišla razna zelišča za v lonec.

Mogoče iglavci + borovnice? kaj pravite

Veter bi se na terasi umiril z živo mejo. V primeru, da je zaželjena zaščita skozi celo leto bi bila najboljša zimzelena živa meja (iglavci ali morda bambus). Pri iglavci bi izbral enega izmed zgoraj omenjenih klekov (Thuja), med bambusi pa bo najmanj težav povzročal zaslonski bambus (Fargesia), ki ne poganja rizomov.
Zelišča se lahko zelo lepo goji tudi v loncih, ki bi polepšali teraso. Morda se lahko odstrani kakšen tlakovec in tu in tam uredi mini gredico, ki bi jo preraščala zelišča. Zelišča so lahko tudi okras, saj najdemo številne sorte bazilike, žajblja in drugih zelišč, ki se razlikujejo v barvi in obliki listov.
V primeru, da se boste odločili za iglavce in ciprese, bi lahko poživili kombinacijo še z drugimi vrstami, ki ljubijo kisla tla (rododendroni, vrese, brusnice).
To so le predlogi, ker bi za kaj več moral vedeti vsaj dimenzijo terase in velikost gred. Če želite mi lahko tudi mailate skico ali opis na spodnji naslov.

lp,

matevž

Okrasni vrt www.okrasnivrt.com [email protected]

Priporočam za branje:

New Report

Close