Najdi forum

Iz travnika prihajajo na vrt kace. Groza me je. Kako jih pregnati? ali je mozno, da se skrivajo v grmicevju pod vrtom?
Katero vrtnino sploh rade jedo?
hvala

Ali si prepričana, da so to kače? Po moje so slepci, ki pa niso kače in sploh niso nevarni.
Zna biti tudi belouška, če je teren močviren.
Strupene kače ne živijo na travniku, zato brez bojazni.
lp

Kače jedo miši. na vrt verjeno res prihajajo slepci (kuščarji brez nog), ki pa na vrtu jedo polže…
če pa imate poleg vrta še kakšno dračje, skale ali kaj podobnega pa zna biti, da se skriva še kakšna kača, vendar se vam bo umaknila takoj ko boste začeli po vrtu brkljati. Bodite jih veseli, saj vam bodo pojedle vse voluharje. Če prisotnosti kač še vedno ne prenesete, jim boste morali spremeniti hotel 6 zvezdic v hotel ž katergorije. pospravite vso dračje in vso skalovje okoli vašega vrta, nastavite pasti za miši, pa kač ne bo več. ne obtsaja namreč nikakršen pripravek ali zvarek, ki bi kače lahko držal stran.
lepo se imejte.

nova
Uredništvo priporoča

Kače so, kolikor vem, zelo koristna živad in pri nas tudi zaščitene. Kot rečeno, z dovolj glasnim prihodom na vrt (oz. kamorkoli v okolico hiše) jih boste opomnili na vašo prisotnost in se bodo hitro umaknile. Razen seveda zgodaj zjutraj, ko še niso dovolj ogrete. Sicer pa – kot rečeno, pospravite kamenje, vejevje in podobna skrivališča na kakšen bolj oddaljen konec, pa bo.

Obilo uspeha!

Živjo!

Vse kače, ki živijo v Slo, so mesojede in so v vrtu lahko izredno koristne, ker se hranijo z žuželkami in polži. Tako sem zmeraj vesela, kadar v vrtu odkrijem kakšno kačo, vsaj slepca. Če ga najdem npr pri lopatanju spomladi, skrbno pazim, da ga ne ranim in ga preselim na varno mesto.

Sem tudi brala, da so včasih ljudje namenoma gradili hiše tako, da so kače imele prostor, da so odganjale ostale neprijetne živali. V hlevih pa sploh. Kajti včasih niso imeli pipsov in muholovcev. Naj povem še to, da živita v Slo samo dve strupeni kači, to sta gad in modras, ki pa sta obe že precej redki (mogoče jih je nekaj več v primorskih krajih). Kače tudi pičijo samo v hudi stiski, ker morajo varčevati s strupom, saj jim je pomemben za preživetje. Ponavadi kača vedno sliši približevanje človeka in se mu pravočasno umakne, saj smo njihovi sovražniki. Zato na vrt vedno pojdi bolj počasi, da se kača lahko umakne.

Ostale vrste kač so nestrupene in za človeka koristne. Zato se jih ni treba bati. Je pa res, da imamo ljudje velikokrat v sebi nek nepojasnjen strah pred kačami, čeprav nimamo nobene slabe izkušnje z njimi. tudi jaz sem ga v mladih letih imela. Poskušaj premagati ta strah, meni je uspelo!

Če si ne želiš kačjih obiskov, poskrbi, da v vrtu ne bo primernih prostorov, kjer se kače rade skrivajo, torej izogibaj se kompostnim kupom, na sploh naj bo vrtna površina bolj odprta in redkeje zasajena, ker potem se kača ne more skrivati pod rastlinami.

Nasploh pa mislim, da imaš srečo s temi kačjimi obiski, ker so za vrt koristni.

Lep pozdrav!

…hm…kako smešno je nekaterim,če se bojimo kač…pik modrasa me je koštal 2 prsta na levi roki…lp

ojoj to je grozno

Kako se je to zgodilo?Ob delu na vrtu?

Na vikendu imamo veliko skal, se vedno bojim, da bom kakšno kačo zagledala na vrtu.
Sem jih pa že videla.

ojoj to je grozno

Kako se je to zgodilo?Ob delu na vrtu?

Na vikendu imamo veliko skal, se vedno bojim, da bom kakšno kačo zagledala na vrtu.
Sem jih pa že videla.[/quote]

…če se negdo boji kač niti najmanj ni smešno,ker sem že videla posledice,tukaj v bližini je en gospod ostal brez prstov,sama sem srčni bolnik in niti slučajno me ni sram priznati kako zelo se ustrašim ob pogledu na njih,pridejo čisto zraven terase in bojim se da me bo enkrat koštalo življenja-po domače ,da me bo kap od srtahu,ker si z strahom sprožim srčni napad,,slika ki jo prilagam je iz mojega vrta in vem da so to strupene kače,mislim,da modrasi,nebi jih ubijala,ne vem pa kako to pregnati,negdo mi je svetoval naj si nabavim pegatko-vrsto perutnine in da se jih bom rešila,lp!!!

Hm, imate morda še kašno sliko, iz katere je razvidna glava? Po repu sodeč se z njimi ne bi ravno hecala.
LP!

Pokličite na Kačofon (http://kacofon.blogspot.com/), vam bodo najbolje svetovali ali pomagali.

To so slepci in harnijo se z polzi ki unicujejo vrt torej jih pusti pri miru nc ti nocjo

Žal mi je, da se tako bojite kač, pa vendar ti dve na sliki zagotovo nista strupeni, vsekakor nista modrasa. Sta povsem nenevarni in nestrupeni smokulji. Smokulja ima sploh to smolo, da jo ljudje zelo pogosto zamenjujejo s strupenim gadom ali modrasom.

New Report

Close