Najdi forum

“Odganjalec” plazilcev

Pozdravljeni,

Glede na odgovore, ki jih posredujete, sprašujem, ali morda kdo ve, kakšno grmičevje, rože obstajajo (če obstajajo), da ne bi imela na parceli kač?
Preden se je parcela uredila, je bila bolj ali manj divjina, zdaj pa tega ni več, vendar kakšna kača še zaide na našo parcelo. Mi lahko kdo kaj svetuje..?

lp, natja

Jaz imam enako težavo ( poleg kač pa tudi škorpjone), zato vsak dan pogledam, če ti je kdo kaj odgovoril, pa nič. Kar ne morem verjeti, da nihče nič ne ve. Pa saj na nek način so si stari ljudje menda znali pomagati pri odganjanju kačje nadloge! Bova morali najbrž sami povprašati stare ženičke po vasi. Če kaj zvem, ti bom napisala!!

Odganjalec plazilcev ali škorpijonov ne obstaja. Boste pa morali spremeniti okolje v katerem kače, kuščarji in ostala mrgolazen zelo rada prebiva. To so razne skale, skladovnice dračja, itd…
nekaj let nazaj je bil na radiu objavljen prispevek, češ da kače odženeš z pepelom ali nekaj podobnega…. ta ki je to naredil je pred pepelnim dejanjem zelo dobro očistil parcelo, potem pa posul ta učinkovit “zvarek” po parceli. :))

jaz bi se bolj bala os, čebel… Od teh živali umre največ ljudi na svetu. škorpijoni , ki živijo v Sloveniji niso smrtonosni. zelo so nedolžni. pik je tako močan kot osin pik, vendar nima dosti ljudi alergične reakcije na njegov pik, ker je drugačne sestave kot čebelji ali osji.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz poznam en star recept, ampak ga sama ne bi uporabila:

menda kače zelo motijo ogorki od cigaret

Če kače niso strupene, bi na jih imela na vrtu rajši kot pa ogorke:(

Živjo!

Kače so koristne – poglejte moj odgovor pod “kace”. So pa lahko tudi neprijetne. Odgnali jih boste težko. Se strinjam s Petro, da je treba poskrbeti, da nimajo skrivališč (kompost, veje, strnjeni nasadi). Zato naj bo vrt odprt in pregleden.

Sem se pa spomnila enega naravnega sredstva, ki se ga kače zanesljivo bojijo. To je ogenj, z njim pa tudi dim, oglje in pepel, ki so vsi povezani z ognjem in se vsega tega kače nagonsko bojijo. Poskušajte s tem, da večkrat kaj malega zakurite, da posujete okrog in okrog vrta pepel ali oglje. Ali da imate na vrtu vsaj kamin in tu pa tam kaj dobrega spečete!

S kakšnimi strupi pa jih jaz v mojem vrtu ne bi preganjala, ker so mesojede in se hranijo s hrošči, pajki, polži, skratka s celo vrsto škodljivcev.

Lep pozdrav!

Zanesljivo in preverjeno je najbolje, da si nabaviš kokoši. kače bojo šle in škorpione bojo fentale, pa še jajca bojo.
Kače ljubijo mir in če bojo po parceli hodile kure, bojo kače šle.

Ampak kure morajo biti “ekološke” – ne smejo imet porezanih kljunov – kot to delajo piščancem v valilnicah.

Pri nas na dvorišču že dolgo ni več nobene golazni, odkar imamo kokoši.

lp

Kače so zaščitene živali. Znebiš se jih tako, da ne puščaš kupov kamenja. Sicer pa najprej: kakšne kače? Slepci ti bodo pojedli nadležne polže.

Nabavi si psa ali mačko.

odženeš kače tako da občasno zakuriš vejevje ali stare cunje. Pepel tudi deluje.

Slepec Ni kača ampak kuščar . Zapomi si to za vedno.

New Report

Close