Najdi forum

kako uničiti bramorja

Oglšam se prvič in prosim za pomoč. Na vrtu se nam je pojavil bramor in izginilo je skoraj vse, kar sem posijala. Kako naj ga uničim, se kupi kakšna stvar? Ne bi rada uporabila česa, kar je škodljivo mojemu zdravju, ker vse pridelujem naravno. Zgleda, da letos ne bo nič. Hvala vam za poomoč-

No evo tole zanima tudi mene. Vsak večer mi poje v gredi in danes so mi rekli , da je to bramor. Menda se kupi neka zadeva , pakirana po četrt kg , sem pozabila kako se imenuje in ima tritedensko karenco. Svetovalka mi je rekla , da se ga je možno tudi znebiti tako da v plastenko nalijem vodo in zasadim globoko v zemljo ,da se ujame vanjo če je sreča. Ve to kdo kako in ali obstaja še kak drug način ?

Ja- obstaja mesurol-ki je hkrati za polže in bramorje (oziroma proti nim)….Jaz sem posipala okrog gredic- med samimi gredicami pa sem pazila, da nisem po zelenjavi….Pa sem opazila vsake toliko časa mrtvega bramorja na zemlji. Sem pa vse te bramorje sproti pobirala (zaradi ptic- ki bi se lahko v primeru zaužitja teh bramorjev zastrupile…)…

Tudi plastenke so dobra zadeva- je pa res odvisno vse od “sreče”…morda jih nastavi veliko….

LP

nova
Uredništvo priporoča

Hvala !
lp
anja

Andreja še eno vprašanje . Prej sem ga slišala vsak večer , teden dni odkar smo gnojili s hlevskim gnojem – mislim , da je prišel z njim. Zdaj se ga ne sliši več , je mogoče , da je sam odšel ali celo poginil ?

Anja- tega ne vem- morda pa si ga je privoščila kakšna ptica…..Nekje sem prebrala, da bi morali imeti na vrtu na palici ( nekje v višini 1 m) pritrjeno manjšo desko- ki bi služila pticam za “pristajanje”….Bližje vrtu bi bile, bolj bi opazile vse te žuželke, hrošče, celo polže….

Lp..

PS: glede na to, da je že dolgo, kar odgovarjam, upam, da bramorja res nimaš več

Tudi jaz imam problem z mramorji v rastlinjaku. Mesurol-a Bayer ne izdeluje več in ga ni mogoče več kje dobiti pri nas in tudi v Avstriji ne. Jaz sem dala malo uporabljenega jedilnega olja v luknje (tako so mi svetovali v KZ) češ , da jim to smrdi in bi prišli na plan, vendar brez uspeha. Pri nas se ne dobi ničesar, poizkusila bom še v CRO. Če ima kdo kakšno idejo, prosim za nasvet.

V luknje naliješ jedilno olje lahko tudi še ne rabljeno potem pa dosti vode zaliješ v luknjice počakaš malo pa pride ven seveda če je notri v tej luknji..

New Report

Close