Najdi forum

Veliki flamingovec

Ker se bliža čas presajanja, me nekaj zanima v zvezi s tem in sicer: pred enim mesecm sem v dar dobila rastlino veliki flamingovec. Roža je čudovita, ima prekrasne zelene liste in tudi cveti mi že cel mesec (nekaj cvetov je propadlo, nekaj jih je še v nastajanju). Z lončkom vred v višino meri približno 60 cm. Lonček, v katerem je, ima premer samo 16 cm, kar se mi zdi za tako ogromno rožo premalo. Poleg tega se zgoraj skoraj ne vidi zemlje, ampak je vse polno majhnih listkov in korenin (skratka na prvi pogled se mi zdi, da je lonček premajhen). Zato sem premišljevala o tem, da bi jo presadila v večji lonček. Ali bi s tem naredila kakšno napako, glede na to, da je roža še precej nova? Ali je torej prekmalu za presajanje?

Kako pa je z ostalimi rožami, ki jih kupimo? Namreč meni se zdi, da so v vseh cvetličnih centrih in cvetličarnah vse rože v ful premajhnih lončkih in da bi bilo ob nakupu vse potrebno presaditi. Kako je s tem? Ali se na novo kupljeno rožo sploh lahko presadi oz. ali to pusti potem na rožici kakšne posledice?

Hvala vsem za kakršenkoli nasvet!

Svetovala bi ti, da rastlino presadiš v lonček, ki je naslednji po velikosti od tistega v katerem je zdaj (iz 16 v 18 itd.) Nimajo rade preveč velikih posod. Zelo važno je da izbereš pravi substrat in pravo masto. Za Flamingo je najboljše mesto na okenski polici kjer ni direktnega sonca (sever ali vzhod).
Upam, da sem bila kaj v pomoč
Lep pozdrav Olga

Ja, tudi sama sem ga nameravala presaditi v eno številko večji lonček (ali pa morda v 20 cm). Ga bom presadila in upam, da bo lepo rasel naprej in ostal tako čudovit, kot je zdaj. Svetloba in temperatura mu očitno ustrezata, ker lepo raste in ne kaže kakšnih težav.
Ali tudi flamingovec zalivam po načinu “ko je zemlja suha, ga zalij”? Namreč tako zalivam vse svoje rože in vse so s tem očitno zadovoljne, ker mi lepo uspevajo. Ali se tega pravila lahko torej držim tudi pri flamingovcu?

Olga, najlepša hvala za vse nasvete in pomoč!

nova
Uredništvo priporoča

Brez problemov zalivaš Flamingo na ta način. Tudi sama zalivam vse svoje lončnice po potrebi, pa so zadovoljne. Gnojim jih pa z gnojilnimi palčkami, največkrat uporabim Planteline. Olga

pozdravljene!
jaz sem za rojstni dan dobila flamingovec ki je lepo cvetel kakšni 2 leti potem pa so cvetki propadli 🙁 zanima pa me če bo moj flamingovec ki že kakpno leto ne cveti več dobil nazaj cvete in kaj je potrebno storiti?
l.p

New Report

Close