Najdi forum

težave z avokadom

Pozdravljeni,

Lani sem iz peške avokada vzgojila malo rastlinico, ki pa ni dosti zrasla. Ves čas se namreč sušijo listi. List zraste, čez dan dva postane rjav in trd, se posuši in konec. Nekje sem prebrala, da je to možno od tega, ker se v prsti nabere preveč mineralnih soli in da je treba zemljo “preprati” z večjo količino vode. Rečeno-storjeno, pa nič.
Ali kdo ve, kaj naj storim. Morda je problem v zemlji. V kakšno zemljo ste avookado posadili tisti, ki nimate težav z rastlino?
HELP ME!!!!!!!!

hvala,
Saša

Držala sem se navodila v knjigi:
– glinasti lonček
– navadna cvetlična zemlja z dodatkom ilovice
– gnojiš 1x na teden, pozimi pa le 1x na dva meseca
– stoji naj na sončni strani, poleti je lahko zunaj
– poleti zalivaj večkrat vsak dan, ker rabi veliiiko vode
– poleti jo od časa do časa popršiš z vodo
– zraven postaviš skledico z vodo, da povečaš vlažnost
– presajaš vsako drugo ali tretje leto.

Pri meni je lepo rastel dve leti. Potem pa mu nekaj ni pasalo in se je začel sušiti.

Moj avokadovec ima naslednje pogoje:

– plastičen, dovolj velik lonček,
– presajanje vsako pomlad,
– običajna zemlja za lončnice (Humovit) brez dodatkov,
– poleti zunaj na delno zasenčenem prostoru in izpostavljen dežju,
– pozimi v hladnem prostoru, ne preveč svetlem,
– poleti zalivanje vsak dan, občasno (približno 1x mesečno) gnojenje z tekočiim gnojilom za zelene lončnice,
– pozimi nič gnojenja, zalivanje le ko je zemlja res suha,
– mladega muca, ki običajno lonček z avokadovcem prevrne in/ali izkopa del zemlje
– zmeraj ga imam med drugimi rastlinami, tako da je zrak precej vlažen

Pod temi pogoji mi avokadovec že tri leta lepo uspeva, ima brezhibne liste in zelo hitro raste.

Veliko sreče!

nova
Uredništvo priporoča

Pridružujem se Andreji, z enakimi pogoji že dve leti gojim skoraj meter visoke tri avokade.Sedaj pozimi jih imam v kopalnici na svetlem.Sicer so poleti v senci na prostem. Zemlja: humovit+zemlja z vrta.Sedaj zalivam , ko se spomnim, ko je res suha. Listi so lepi zeleni.
LP Paty

Zemlja za moj avokado je črna ,dajem mu pa vsak drugi dan pol litra vode

New Report

Close