Najdi forum

moj drevo življenja

Zelo sem ponosna na svoje drevo življenja. Nebi si mislila da sem sposobna skrbeti za tako zahtevno rožo.
In ker mi že tako lepo uspeva sem si mislila: no pa se bom še malo bolj potrudila, da mi bo še bolje uspeval.
Zalivala sem ga čisto po občutku. Zanimivo mi je bilo, da je zemlja v njegovem loncu zmeraj zelo vlažna, skoraj mokra. Tako da se glede zalivanja nikoli nisem mogla orientirati po suhi zemlji. Bojim se da se mi bo to nekega dne maščevalo in da ga bom zalila prevečkrat. Kako je z zalivanjem v jesenskem in zimskem letnem času? Je 1x na dva tedna zadosti?
Zanimiv mi je tudi temnejši obroček okoli spodnjega dela stebla. Ali ve kaj je to? Kot da bi mi hotelo drevo pokazati koliko ima vode v sebi.

Spoznavam lep svet te rastline, ki mi vrača ljubezen ,ker drugače lepo skrbim zanj.

Drevo življenja (jucca) za gojenje nikakor ni zahtevna lončnica ! Zelo pomembno pa je, da je ne zalivamo preveč, ker bo v tem primeru njegovo življenje zelo kratko. Glede na opisano se mi zdi, da jo zalivaš bistveno preveč. Zemlja nikakor ne sme biti mokra, ker se bo rastlina na to kmalu odzvala z gnitjem stebla (se bojim, da tvoja rastlina že kaže te znake). Drevo življenja je namreč veliko lažje “utopiti” kakor izsušiti in je idealno za ljudi, ki kaj radi pozabijo na zalivanje. V primeru, da je steblo dejansko začelo gniti, je z rastlino konec. Poskušaš lahko odrezati zdrav vrh (cca20-25 cm) in ga daš v vodo ter čakaš, da morebiti požene korenine.

Strinjam se z realistom. Sama imam drevo življenja visoko skoraj tri metre (letos je tudi cvetelo, kar sem na tem forumu že opisala)in več manjših okoli 1,5 metra Zato mi lahko zaupaš in takoj prenehaj z zalivanje, dokler se zemlja čisto ne izsuši.
Drevo življenja ni čisto nič zahtevna roža, paziti moraš le, da jo zalivaš samo takrat, ko je zemlja suha, to pomeni 1 na teden vse leto enako. zelo rad pa ima tudi sonce, potem veliko hitreje raste. Čez poletje je priporočljivo, da je kar zunaj na sončnem mestu, tako kot raste v svoji domovini na prostem v vsej svoji veličini, kot pri nas smreke… .
Srčno upam, da tisti znakec, ki si ga opisala ne pomeni gnitje.

nova
Uredništvo priporoča

Šmrk, šmrk
ja tisti temnejši predel na steblu pri zemlji je pomenil gnitje.
Z mami sva hitro ukrepali in potrgale nagnite koreninice in ga presadile v svežo zemljo. Sedaj upava da si bo opomogel in da bo z njim vse v redu.
Ali je upanje da si bo po “prvi pomoči” opomogel. Upam da sva vse potrgale in da me bo še naprej navdajal s srečo. Res je lep in nočem ga zgubiti.

Sedaj nič ne zalivaj, dokler se zemlja čisto ne izsuši in še malo dalj. brez zalivanja je lahko 14 dni. Če se bodo listi po kakšnih 8 dneh povesili, ga čisto malo zalij, ampak res malo. Če se bo pokazalo, da kljub temu še gnije, pa sporoči in ti povem kako se ga razmnoži.

p.s. Ali gre deblo skupaj če ga stisneš s prsti? Če gre, se bojim, da je že prepozno. Če pa je deblo trdo ob stisku, potem je vse vredu in bo uspeval še naprej.
Sporoči, kaj se dogaja!

Mislim da bo preživel in zaenkrat ni potrebe da bi ga razmnožila.
Tisti kolobar pri steblu pa je čudežno izginil. Tudi steblo je trdo na otip in mislim da bo vse v najlepšem redu. Hvala za nasvete in lepe želje.
Uživajmo v bližini naših rožic in lep dan želim vsem ;)))

Pozdravljeni,

slabo leto imam drevo življenja, s katerim ne vem, kaj je narobe. Prej sem ga zalival enkrat tedensko, včasih morda celo manj a drevo se konstantno suši in manjša. Listi čedalje bolj ovenjajo, postajajo svetle barve. Ko sem ga kupil, je bilo bogato, z veliko krošnjo, danes pa je le še senca tistega, kar je bilo.

Blizu drevesa je klima, ki pa je sicer ne uporabljamo preveč.

Prilagam slike:
http://img543.imageshack.us/img543/6756/45919830.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/2237/65945749.jpg

http://img816.imageshack.us/img816/6039/img00234201010082333.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/361/74358118.jpg

Prosim za nasvet.
Hvala!

To se je pri nas dogajalo pozimi, ker je takrat premalo svetlobe. Imate na izbiro, ali ga daste nekam bolj na svetlo, ali pa pač trgate te rumene liste stran in sčasoma boste imeli golo steblo. Čez kakih 10 let bo treba vzgojiti novega…

Lep pozdrav, dr. Romana Ružič

jaz bi ga vsekakor presadila v malce večji keramičen lonec !. Tudi svetlobo potrebuje in malce gnojila za palme !

premalo svetlobe!

Jaz bi vrh odrezala (odžagala) in vzgojila novo rastlino. Dala bi jo pa na bolj svetlo mesto in čez poletje ven.

Drevo je srednjega spola in ne moškega, zato se ne reče moj drevo življenja, ampak moje drevo življenja.

Naše drevo še vedno rumeni

prosim za nasvet

New Report

Close