Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice Kateri lonec in koliko zemlje za sobne rože?

Kateri lonec in koliko zemlje za sobne rože?

Pozdravljeni! Rada bi vedela, katero velikost lonca mi predlagate za sobo v kateri želim imeti sobne rože? Katero zemljo naj vzamem in koliko zemlje je potrebno za določen lonec? Sem malo iskala po spletu in je nekaj v litrih, nekaj v gramih. Dobro bi bilo, da mi kdo, ki ima izkušnje razloži te stvari.

Rada bi imela dišeče vrste rož, ravno toliko, da bo v sobi prijetno. Razmišljala sem, da bi vzela nekje 30 cm velik lonec za kakšno baziliko, ki jo kdaj lahko uporabim še kot svežo začimbo. Ne bi rada, da so takšne rastline v premajhnem loncu, ker bi rada naredila pogoje kot da bi bila bazilika posajena v naravi. Ker se s tem nisem ukvarjala, prosim za nasvete.
Lahko kupim tudi večja korita, če je to bolje, imam pa prostora nekje 1 m dolžine in 0,5 m širine na voljo, lahko pa predlagate tudi kakšne druge rože. Jaz sem se odločila za baziliko, ker vem, da bi lahko imela kakšne alergije na druge rastline. Za baziliko pa vem, da je vredu, ker sem naredila test intolerance na določena živila. Hvala, Vanesa.

New Report

Close