Najdi forum

krajinar ali vrtnar

Urediti si želim vrt, cca. 200 m2. Ali naj pokličem krajinarja ali vrtnarja? Če pokličem krajinarja, mi bo zaračunal načrt, pa ne vem ali bo ta v redu? Ali ima kdo izkušnje s tem?

Stipi! Če imaš samo eno gredo ali majhen vogal, je vrtnar v redu, če hočeš urediti vseh 200 m2, pa je boljše, da pokličeš nekoga, ki se ukvarja tudi z oblikovanjem. Moj vrt je manjši, pa z vrtnarjem nisva prišla do dobre rešitve. Mi je hotel kar neke rastline sadit. Potem sem se matral sam, na koncu pa sem poklical krajinarja. Načrt mi je potem pomagal, da sem lahko sam uredil vrt, saj sem vedel kam kaj posadit. Sadil sem sam, dve leti. PA veliko užitkov. Kaktus

Se strinjam z Kaktusom. Lažje Vam bo, če Vam bo na začetu pomagal strokovnjak. Zelo pomembno je, da preverite njegove reference, saj je urejevalcev, svetovalcev in drugi strokovnjakov, ki oblikujejo in urejajo vrtove na trgu kar precej. Niso pa vsi zaupanja vredni. Prednosti karjinskega arhitekta z dobrimi referancami so v tem, da poveže oblikovalsko znanje s praktičnimi izkušnjami. Tako bo na eni strani vrtu vdihnil dušo, po drugi pa ureditev ne bo sama sebi namen, tamveč bo praktična, obvladljiva za oskrbo in Vam v veselje. Lep pozdrav Andrej

New Report

Close