Najdi forum

Drobnjak in bazilika

Leros sem si zazelela iimeti na okenski polici pozimi sveza zelisca, katera najpogosteje uporabljam v kuhinji. Kupila sem v loncku v trgovini zelisca in jih doma nastanila..kmalu po tem sem opazila da liati bazilike rumenijo in rjavijo, in da so se pojavile nekaksne musice, ter da se listi drobnjaka na vrhu susijo, zelo hitro se susijo cela stebelca. Sedaj je pol drobnjaka ze cisto rumenega in ovelega. Prosim pomagajte tisti ki se spoznate laj ke vzrok tega. Naj omenim da presuho sigurno nimajo

Verjetno premokro, premalo svetlobe. Mušice so uši.
Sicer pa nisem pristaš teh zelišč na oknu, ker praviloma ne delajo ali slabo, ušive so pa skoz. Vem, če nimaš vrta je pol to edina opcija za sveža zelišča.

Če imaš možnost jih daj ven, saj še ni premrzlo.

v balkonskemu koritu, začimbem , korenine peteršilja , tudi prekrasen rožmarin. Karkoli kupim, gre v maloro, ovene, usahne. Jaz postrižem
bolne liste, tudi drobnjak strižem in imam vedno nova stebelca. Nikar ne
zavrzi, če so vsi listi fuč, jih poreži do 1 cm in čakaj, da poženejo nova stebelca , če bo vse odmrlo, zgnilo, poskusi drugič sama posejati in
vzgojiti. Sedaj ne vem, če je še čas..

nova
Uredništvo priporoča

sem imela v lončku korenine peteršilja, da bi imela pozimi vedno
svežega. Krasno je rasel, enkrat pa opazim , da so bila stebla polna uši…
Nisem več ponovila s tem izumom. Mogoče ne gre, mogoče ni bila zemlja prava..

Hvala za odgovore…ocitno bo treba vse skupaj zavrst pa na novo nekaj…celo se mi zdi da je drobnjak napadla cebulna muha..

Preden zavržeš, postavi na balkon. Drobnjak se hitro in odlicno obraste nazaj, bazilika pabk morda še odgnala. Drobnhak je trajnica, odstrani rumena stebla, poreži na 1 cm in pusti.

pošpricaš z BIO škropivom.

http://trgovina.mercator.si/tehnika/vse-za-vrt-in-okolico/cvetlicna-galanterija/gnojila-in-nega-rastlin/sredstvo-proti-skodljivcem-mineral-rdeci-1-l-673873

Porežite ga do tal, se bo obrasel.

New Report

Close