Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice Kako se znebiti japonskega dresnika na vrtu?

Kako se znebiti japonskega dresnika na vrtu?

Na sosednji parceli, ki je zapuščena oz. jo lastnik redkokdaj obišče, se je zelo razrasel japonski dresnik. Zdaj pa se je pričel razraščati tudi na našo parcelo. Lansko leto je bilo teh rastlin na naši parceli še malo (za na prste prešteti), letos pa je tega že veliko več. Japonski dresnik se je razširil celo do našega vrta, ki je najmanj 2m oddaljen od sosedove parcele. Zdaj pa me zanima, na kakšen način uničiti ali vsaj omiliti japonski dresnik in njegovo hitro razraščanje, saj nočem, da se mi razraste čez cel vrt in parcelo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Sem slišala, da takoj obogati tisti, ki bo pogruntal recept. Ga marsikdo vztrajno išče, ker je dresnik zelo velik problem v Evropi kot invazivna vrsta.

Če še potrebuješ pomoč me kontaktiraj na elektronsko pošto: [email protected].
Lep pozdrav. Brane

nova
Uredništvo priporoča

Hmm, japonski dresnik je vir resveratrola. Raje ga prodajaj, boš zaslužil ker imaš naravnega in ne kakšnega v kapsulah.

Pozdravljeni g. Brane,
opazil sem vaš mail v rubriki “Kako se znebiti japonskega dresnika” !
Prosil bi vas za nasvet ?
Razrastel se je na neurejeni brežini blizu hiše 20 X 5m), košnja ni mogoča. Ispulil sem poganjke kateri so bili visoki tudi do 1,5m in s krampom iskopal koreninske “štore” v bojazni, da se ponjava, oz. tkanina ne strga takoj.
Iščem ustrezno pokrivno tkanino…,moja ideja je, da ga zaduši in da se skuha ! ?
Hvala za odgovor, s spoštovanjem Nadan Sevnik.

 

New Report

Close