Najdi forum

Pozdravljeni!
Zanima me kakšne so izkušnje zdravljenja z asentro. Kakšni so stranski učinki?

LP, špela

vredu, ni bilo nekih stranskih učinkov. preberi si navodila in možne str. učinke. ni nič hujšega.

pa ne pričakovat učinka, da bodo pomagale kar takoj, to traja par tednov, da se pozna.

Clementine, hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

sertralin (Zoloft, Asentra) je inhibitor ponovnega privzema serotonina. Velja za učinkovit antidepresiv, ki se uporablja tudi za zdravljenje anksioznih motenj in obsesivno kompulzivnih motenj. Ne povzroča porasta telesne teže, je varen pri predoziranju. Predpisujemo ga enkrat na dan, ne glede na obroke hrane.

Stranski učinki so blagi in prehodni. Pojavljajo se na začetku zdravljenja in minejo. Najpogosteje gre za slabost, prebavne motnje in spolne motnje.

Lp

Pozdravljeni!

Hvala Vam za odgovor.

Med sestavinami je naštet škrob. Ker imam celiakijo, me zanima, če je to zdravilo primerno.

LP, špela

Pozdravljeni!

Še to: po kolikšnem času se pokažejo učinki zdravila?

LP, špela

Pozdravljeni,

na učinek morate čakati 3-4 tedne. Izboljšanje nastopi postopoma.
Glede celiakije pa je moje psihiatrično mnenje, da jemanje ni priporočljivo, ker bo zdravljenje z antidepresivom dolgotrajno.
Vaš zdravnik se bo moral poglobiti in preveriti kateri antidepresivi so primerni.

lp

Pozdravljeni!

Naslednji pregled imam šele čez mesec dni.
Ali je smiselno v tem času uvajati asentro in potem preiti na (glede celiakije) primernejši antidepresiv?
Trenutno z eglonyla po nasvetu psihiatra prehajam na asentro. Ali je bolje, da z jemanjem asentre preneham?
Psihiater ve za diagnozo celiakije. V navodilih za asentro ni navedeno za kakšen škrob gre. Ali je pšenični?
Lahko Vi predlagate kakšno ustrezno zamenjavo, če je ta res potrebna?

Lep pozdrav, špela

Pozdravljeni,

sem ravno premišljevala o tem. Vprašanje je pravzaprav za farmacevta, ki bo povedal za kakšen škrob gre. Torej, svetujem, da pokličete v kakšno lekarno in jih povprašate. Vsebnost škroba je zagotovo majhna in vam verjetno ne bi povzročala simptomov – vendar je zdravljenje dolgotrajno, kako bi se to odražalo na sluznici in v laboratoriju pa res ne vem. Žal.

lp

Pozdravljeni!

Vseeno hvala!

Lep pozdrav, špela

Pozdravljeni!

Od torka jemljem asentro. Že tri dni se prebujam z močnim glavobolom.
Ali lahko računam, da je ta stranski učinek prehodnega značaja?

Lep pozdrav, špela

špela,
lahko da je samo prehodno, ampak pri meni ni bilo tako. Stranski učinki so se štirinajst dni samo stopnjevali (čeprav mi je psihiater svetoval, naj z jemanjem vsekakor nadaljujem), tako da sem naposled z jemanjem Asentre prenehala. Očitno smo si ljudje različni in mislm, da je to še premalo upoštevano, tudi kar se tiče zdravil. Upaj, da bo pri tebi vse v redu in bo Asentra pomagala.
LP

Tudi jaz sem ob jemanju tega zdravila imela grozne stranske učinke in sem prenehala.

Pozdravljeni!

Začetni glavobol je ob jemanju asentre k sreči minil. Ker jo jemljem šele 14 dni, najbrž še ne morem računati na ustrezne učinke tega zdravila. Psihiatrinja mi je zato svetovala naj poleg asentre vzamem tableto Eglonyla, ki sem ga jemala kakšen mesec predno mi je predpisala asentro in ga tako počasi opustim. Kljub temu skoraj redno vzamem še tableto Helexa.

Kaj menite o ustreznosti teh kombinacij? Ali je doza zdravil prevelika?

Lep pozdrav, špela

Pozdravljeni,

verjetno gre za Eglonyl kapsule. Eglonyl ne povzroča odvisnosti, če vam pomaga, je smiselno vztrajati pri njem, dokler težave ne minejo. Odmerek, ki ga priporočamo je 3x50mg (1 kapsula).
Helex je pomirjevalo z antidepresivnim učinkom, ki ga predpisujemo v začetku zdravljenja, ko čakamo na učinek antidepresiva. Odmerek je 3×1 tbl.

Toliko. Ne vem ali potrebujete oboje. To je nekaj kar bi se morali pogovoriti s psihiatrinjo.

lp

Pozdravljeni!

Najbrž me niste dobro razumeli. Namesto Eglonyla (2-3 kapsul) naj bi v prihodnje jemala Asentro. Ker je na učinke treba počakati, mi je psihiatrinja svetovala naj kljub tableti Asentre vzamem še kapsulo Eglonyla. Občasno vzamem še tableto Helexa.

Kaj mislite vi o tej kombinaciji?

Lep pozdrav, špela

Pozdravljeni,

Eglonyl in Helex služita blažitvi tesnobe? Mislim, da bi lahko uporabljali samo eno. Pomembno je katero ima na vas boljši učinek. Eglonyl ne povzroča odvisnosti, Helex pa jo. To ni zanemarljivo.

Kombinacija je ok, pogosta.

lp

Pozdravljeni!

Po kolikem času pa lahko računam na učinek asentre in tako preneham z Eglonylom?

Lep pozdrav, špela

Pozdravljeni,

počakajte mesec dni. Izboljšanje pride neopazno in počasi. Tesnoba bo izginila prej. V tem času lahko ukinete Eglonyl.

lp

Pozdravljeni!

Ali se lahko zgodi da ni učinka?

Lep pozdrav, špela

New Report

Close