Najdi forum

Pozdravljeni,
stara sem 35 let, uspešna v službi in cenjena v strokovni javnosti. Poleg svojega dela opravljam tudi honorarno delo. Torej sem zelo zaposlena. Tako je že dobrih šest let. Pri delu hočem biti popolna, zato dajem na obeh področjih vse od sebe, kar terja veliko energije. Že po naravi sem taka, da skušam pomagati ljudem. Tako sem vedno sem na voljo za pogovor. Na delovnem mestu prevzemam tudi delo, ki bi ga morali opravljati drugi. Posledica vsega tega pa je, da mi zmanjkuje časa zase. Zadnje čase pa pri sebi opažam nenavadne spremembe. Cmok v grlu, živčna napetost, tresavica, bolečine v hrbtenici, pretirana ješčnost, tudi vzkipljivost… Očitno sem zaradi preobilice dela pod hudim stresom. In ne znam si pomagati. Učim se reči NE, kar pa je zelo težko. Ljudje so se namreč navadili na to, da sprejmem vsako delo. Mislim tudi, da se bom morala odpovedati honorarnemu delu. Čeprav sem tudi ti že poskusila, potem pa nisem vedela, kaj naj počnem sama s sabo. Ironično, saj vendar čutim, da nimam časa zase.
Zdi se mi, da se vrtim v začaranem krogu. Svetujte mi, kako naj si pomagam.
Hvala za vaš odgovor.

Spoštovana Nina!

V vašem pismu pogrešam podatke o izrabi prostega časa, o partnerju oz. možu in otrocih; mogoče ste se že prej odločili za “solistični vzpon” in ste pričakovali, da si boste življenje lahko napolnili z delom in z zadovoljstvom, ki ga poslovna uspešnost prinaša. Lahko je reči, da spremenite način življenja, vendar vam bodo vsi tisti, ki so to poskušali doseči po bližnjici povedali, da je to pravzaprav silno težko.Predvsem morate razširiti krog znancev in sicer tako, da vas bo nekdo iz vašega kroga, ki istočasno pripada še kaki drugi skupini, fizično pospremil tja in vas predstavil. Postopek je treba ponavljati. Na tej poti boste spoznali številne možnosti izrabe prostega časa, pa tudi ljudi, s katerimi bi to počeli. Kmalu ali pa pozno boste ugotovili, da vam, kot osebnosti, pravzaprav nič ne manjka, da imate kopico dobrih lastnosti, ki si jih doslej niste priznavali in da začenjate bližnjo in daljnjo okolico okrog sebe gledati iz drugačne perspektive. Verjemite, dlje ko boste v tem napredovali, lažje vam bo šlo, pomembno je le začeti.

New Report

Close