Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihiater odgovarja naveličanost, oddaljenost ali osamljenost

naveličanost, oddaljenost ali osamljenost

Star sem 24 let in s punco sem dobrih 9 mesecev. Prve tri-štiri mesece sva se dobro razumela, kasneje pa sem zaradi dela odšel v tujino in se tako že 5 mesecev cračam le za vikende.. Sprva je kazalo pač da bom v tujini ostal le kakšen mesec ali dva, vendar zaradi ustanovitve podjetja se je ta čas povečal.. Sedaj opažam, da ni več tako kakor je bilo prej, enostavno mi je priznala pač da si je naredila nek zid, ker je pač osamljena in da se je nekako “osamila” ker me ni.. Določene stvari ki so se prej pojavljale jo sedaj motijo, pravtako pa si sam ne znam razložiti ali je to kakšna vrsta problema, depresija, naveličanost ali nezadovoljstvo.. Ne vem kako naj ji pomagam, do nje me loči le še dva tedna, vendar ne vem ali je prepozno ali ne.. Verjamem pa da sem tudi jaz utrujen ker poleg tega da sem v tujini delam od 9 do 22-23 ih.. vsak dan + v petek se vozim domov…. Ker si nisem želel podobnih aventur ki sem jih nekoč imel z bivšimi sem pač počakal, sedaj pa ne vem ali naj z zvezo nadaljujem ali naj končam, ali partner potrebuje nek čas (pač zatrjuje mi da prebija neko krizo v kateri ne ve kaj bi rada) “meni to diši po temu, da enostavno ne čuti potrebe po meni”
hvala

Marko, živjo.
Da si nekdo naredi zid, ker se čuti osamljenega, nekako ni logično. Da si napravi zid, ker se želi braniti pred osamljenostjo, pa je logično. Očitno je, da sta se oddaljila, bolj kot bi si lahko priznal. Res je, da nismo vse ženske enake, vendar, če sklepam po sebi, je čas, ki je potreben za to, da ponovno vzpostavim bližino z nekom potrebno več dejavnikov; 1. da ni čas omejen..ali še huje…da ne sledi vedno znova poslavljanje… 2. vzpostaviti zaupanje in se sprostiti…seveda čas in sodelovanje obeh. 3 zgodi naj se naravno, ne pod pritiskom “morava se zbližati”
Lep pozdrav, Sasa.

Pozdravljen,

pišem ti, ker sem pred nekaj leti sam doživel podobno izkušnjo,
kot jo opisuješ ti, le da je šlo za daljše časovno obdobje in raz-
daljo, zaradi katere se ni bilo mogoče vračati domov vsak vi-
kend. Ne da bi se spuščal v podrobnosti, ti lahko povem, da
je kljub precejšnjemu trudu (z obeh strani) zveza na koncu vse-
eno propadla – partnerica je potegnila zakljucno crto.
Ne bi rad posploseval, vendar mislim, da bos tezko dolgo
delal v tujini tako kot zdaj in hkrati obdrzal sedanjo punco. Naj-
manj, kar verjetno moras narediti, je, da se z njo o vajinem od-
nosu, njenih in tvojih custvih ter o tvojem delu resno in odkrito
pogovoris. Tako bosta lahko ugotovila, kako naprej. Znaki, ki
jih opazas pri njej, so za delovanje vajine zveze ze krepko
opozorilni in ce hoces zvezo obdrzati, bos verjetno zelo kmalu
moral nekaj ukreniti – premisli, kdaj se morda lahko vrnes do-
mov, oz. ce obstaja moznost, da gre ona s tabo.

New Report

Close