Najdi forum

ne zdržim več !!!

Lep Pozdrav !

Sem študent, ki ima veliko težav o katerih težko govori s kom. Pa naj jih kar naštejem:
– sem nenormalno sramežljiv (to me moti vsepovsod, v službi, v šoli, v družabnem življenju – ne morem navezovati oz. sklepati novih poznanstev z ljudmi, ki jih ne poznam, ker si ne upam nekoga ogovorit, sploh pa težko ženske..) Tudi kadar sem pod vplivom alkohola imam težave, kljub temu, da nekaterim t zelo pomaga – meni ne )Primer recimo kakšn kontakt s tujcem, (obvladam angleško) ko pa me kdo kaj vpraša je kot bi me odklopili od možganov ne vem nič!

– POTENJE (nenormalno se potim, sploh v stresnih situacijah. Noge se mi takoj začnejo potiti, prav tako se močno potim pod pazduho, kar je sploh ovira za poletje, ker je majica zmerej premočena, pomaga mi pa nobena stvar niti razni DEOti proti potenju) Že recimo ko srečam prijatla se takoj začnem potiti in postanem rdeč v obraz!

imam tudi druge probleme, recimo ko hodim po ulici, mi noge delajo kar po svoje, sploh pa če imam občutek, da je kdo za mano oz. me opazuje! Sem neprestano živčem, vseskozi si grizem nohte !

– SPANJE (imam težave s spanjem in sicer ne morem spati! Tudi če me cele dneve ni doma in delam hodim karkoli ne morem zvečer zaspati ni važno ob kateri uri, spim približno 4,5 ure na dan in zjutrej sem kot nov, tako da ljudje sploh ne morejo verjeti kako je lahko nekdo že zjutraj tok poln energije….

Te težave imam že kar nekaj let in šele sedaj prvič govorim o njih!

Tudi obisk zdravnika s emi zdi nemogoč, ker mu tega ne bi mogel kar govoriti.

Zanima pa me sledeče, kako se to sploh zdravi oz. če se da ? Koliko časa to zdravljenje poteka, a so to sam psiho terapije oz. ali obstajajo tudi kakšna zdravila, ker tako živeti naprej ne morem več !
Prosim za kakšen konkreten odgovor, kaj pa kako naprej.

Tako ne gre več !!

V upanju na odgovore Vas lepo pozdravljam !

Vaši tažavi je ime socialna fobija in jo je mogoče uspešno zdraviti s kombinacijo psihoterapije in psihofarmakoterapije. Zaradi obojega je treba obiskati psihiatra. Ker ste študent, imate prednost pri psihiatru v Zdravstvenem domu za študente unuverze v Ljubljani na Aškerčevi 4. Če vam je težko govoriti, imejte pri sebi izvod svojega sporočila, v njem ste več kot natančno opisali vse potrebno za opredelitev terapevtskega načrta.

New Report

Close