Najdi forum

Spoštovani!

Stara sem 29 let in imam enega otroka, ki je sedaj star 5 let. Porod in nosečnost sta potekala normalno. Vendar sem kmalu po porodu zapadla v nekakšno depresijo. Čisto sem izgubila apetit. Za vsak grižljaj sem se morala zelo, zelo potruditi. Nisem imela nobene volje, ne energije. Pri splošnem zdravniku sem opravila vse mogoče preiskave od pregleda krvi in urina, ultrazvoka trebuha, gastroskopijo, ampak vse je bilo bp. Jaz pa sem komaj životarila iz dneva v dan. Pošiljali so me od zdravnika do zdravnika, toda vsi so trdili, da z menoj telesno čisto nič narobe. Po dolgih 4 mesecih pa se mi je stanje počasi brez kakršnihkoli zdravil in terapij začelo izboljševati in počasi sem dobila tudi apetit. Življenje je spet postalo lepo.
Vendar so se sedaj po petih letih brez kakršnegakoli vzroka zopet pojavili podobni znaki. Sem brez prave energije in volje, vse mi je nekako odveč, razmišljam o hudih boleznih. Kar pa je najhušje sem zopet izgubila apetit. Enostavno se moram za vsak grižljaj potruditi. Večkrat mi je zjutraj tudi slabo, vendar bruhati enostavno ne morem. Najhujše je zjutraj, ko se zbudim, saj se počutim izredno slabo. Imam nekakšen občutek groznega strahu. Kasneje se nekoliko pomirim in čez dan je še nekako znosno, čeprav se moram izredno siliti, da kaj pojem. Bolečin v želodcu nimam, razen siljenja na bruhanje. Moja splošna zdravnica me je poslala na pregled krvi in urina. Vse je brez posebnosti. Za vsak primer me je poslala še na gastroskopijo, da izključi kakšno organsko obolenje. Vendar meni, da je vse skupaj le psiha in da sem zopet zapadla v depresijo. Predpisala mi je tablete Zoloft in me naročila čez 14 dni na kontrolo.

Zanima me kakšno je vaše mnenje in ali je mogoče da so takšne prebavne težave res le psihičnega izvora, ker me je zelo strah kakšne organske bolezni?

Spoštovana Tanja,
pomanjkanje apetita in brezvoljnost sta poleg nerazpoloženja, nespečnosti,zaskrbljenosti,”črnih misli” in izogibanju družbi, sestavna dela depresivnega sindroma.Vaša zdravnica je ravnala ustrezno, da je izključila najprej vse možne telesne razloge za vašo neješčnost, predpisala pa vam je tudi ustrezno antidepresivno zdravilo,vedeti pa morate, da lahko največji učinek zdravila pričakujete šele pet tednov po začetku jemanja, čeprav se delno izboljšanje počutja pojavi lahko prej.Stranski učinki zdravila, ki vam jih je zdravnica najverjetneje pojasnila, najdete jih pa v škatli priloženem navodilu, trajajo do štirinajst dni, zato naj vas to prehodno neugodje ne odvrne od jemanja zdravila.Za stabilno počutje je treba zdravljenje nadaljevati še nekaj mesecev po tem ko težave izginejo.
,

New Report

Close