Najdi forum

Sem Nataša stara 29 let.Lani sem bila na zdravljenju zaradi odvisnosti od alkohola.To sem uspešno končala, ter se počasi začela uklaplati v svet izven zidu.Ni bilo lahko saj sem morala marsikatero preslišati oz. obrniti sebi v prid.
Če pogledam nazaj mi je pitje prineslo veliko omame ter beg iz realnosti. Pila sem zaradi tega ker nisem prenesla izgube ter zaradi zastruplanja (NAMENSKO) same sebe .Trnova pot po kateri sem šla ni bila lahka. Še danes mi vsak dan tisočkrat misli uidejo na prepovadano pijačo. Toda s ponosom lahko rečem da sem marsikaj pametnega spoznala. Skrbijo me le nočne more ki so kar pogoste od kar sem zopet v službi, doma ,… Strah me je da me ne bodo enkrat celo premagale ter me pogubile.Kajti ponovno pitje mi prinese le pogubo ter hitro telesno slabenje oz. smrt pred katero sem komaj ušla. Jemljem zoloft.Kaj pravite se bodo more ter strah pred alkoholom počasi izgubile. Lep pozdrav.

Spoštovana Nataša!

Vaša izpoved jasno kaže, da se z alkoholom še vedno borite in da vam abstinanca predstavlja neprijetno breme. Šele ko boste dalj časa živeli brez alkohola in boste vso paleto čustvovanja od jeze ,žalosti, veselja, razigranosti ipd.zmogli doživljati pristno in brez bojazni, ki sedaj odsevajo v vaših nočnih morah, bodo tudi te izginile.

Zoloft je zdravilo zoper depresijo, ki v marsičem, kot vsa zdravila te zvrsti, izboljšuje tudi samospoštovanje, odločnejši odnos do sebe, svojih obveznosti in pravic. Svoje učinke bo pokazal, če ga boste jemali dovolj dolgo.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.Seveda sem hvaležna vsake spodbude, ter vesela da lahko preživim naslednjih 24 ur brez alkohola. Da sem sploh ostala živa pa sem nadvse hvaležna svoji zdravnici, kateri sem povedala svojo zgodbo.Da sem prebrodila čas do vstopa v bolnico sem jemala tudi pomirjevala ter dobivala tudi umetno hrano.Kaj mislite ali bo na moja leta ves ta trud uspešen.Povedati moram da prihajam iz vasi, ter da je tu pri nas zdravljenje čisti tabu.Seveda se po vaških načelih pije le iz veselja. Sedaj po 10 mesečni popolni abstinenci ugotavljam da imam živčni sistem kar načet. Trenutno sem tudi slabokrvna.Jemljem ferum lek.Zanima me ali se jetra če so bila prej le zamaščena popravijo.Koliko je normalni gama ce te.Ali bom lahko kdaj spolh dobivala antibiotike glede na to vrsto zasvojenosti. Še enkrat hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana Nataša,
okvarjena jetrna funkcija, ki je nastala kot posledica zlorabe alkohola, se ob dosledni abstinenci izboljša ali celo odlično premosti.Zaželjena vrednost gama GT znaša do 0,62 enot.Preostala jetrna okvara bo le omejevala, ne pa povsem izključila možnost uporabe antibiotikov

New Report

Close