Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihiater odgovarja Kako pripraviti otroka na še enega dojenčka

Kako pripraviti otroka na še enega dojenčka

Pozdravljeni!

Imam štiriletno hčerko in sem trenutno še enkrat zanosila. Z možem si tega otroka želiva. Sem pa naletela na problem, ko omenim otroku bratca ali sestrico začne izjavljati zelo, zelo agresivne stvari.( ga bom kar ubila, ga bom tepla, ga bom vrgla v kontejner in iz tega izpelje še kaj hujšega.) Ne vem od kod otroku takšne zamisli in neko sovraštvo, do dojenčka. Drugače smo mirna družina brez kakršnih koli izgredov in problemov. Zato me zanima kako na pripravim otroka na našega novega družinskega člana? Naj povem, da je hčerka drugače zelo bistra in ima razvito zelo bujno domišljijo. Ali je za to mogoče kriva televizija?. Prosim za nasvet saj mi je zaradi tega zelo hudo in se zavedam, če bi otroku ta agresija do novega družinskega člana ostala, bi lahko prišlo do hudih problemov.

Hvala za nasvet!

Spoštovana Polona!

Hčerka se ob napovedi novega družinskega člana podzavestno ali zavestno boji, da bo izgubila vašo popolno pozornost, oziroma da jo bo morala s kom deliti. Svetujem vam, da jo v vse priprave na prihod dojenčka aktivno vključite, dovolite da potiplje plodove gibe na površini trebuha, NA VSAK NAČIN pa ji pokažite, da jo imate radi, posvetite nadpovprečno več časa skupnim družinskim dejavnostim, to naj ne bo samo gledanje televizije, pogovorom, obiskom. Obiskujte tudi znanke, ki imajo dojenčke, bodite pripravljeni odgovoriti na vsa hčerkina vprašanja, agresivne hčerkine izjave pa preslišite, vsekakor je ne smete zanje kaznovati bodisi z osornim povzdigovanjem glasu ali kašnim drugim načinom, ki velja kot kazen, saj bi si to lahko razlagala kot izgubo vaše ljubezni. Po pravilu je ljubosumost prvorojencev z nekajletno starostno razliko pogost pojav, ki običajno izzveni brez neljubih posledice. Ko prinesete dojenčka iz porodnišnice imejte pri roki za hčerko kako darilce.

New Report

Close