Najdi forum

pozdravljeni! Stara sem 26 let,moje težave so se začele pri 6-ih,ko sem dobila novega očeta in se je ta šest let izživljal nad mano.O tem do danes še nisem spregovorila,ker mi ne uspe.S svojim partnerjem sem se dostikrat resno pripravljala da bi mu zaupala ampak mi ni uspelo.Danes sem ostala sama, z nočnimi morami,z vsemi mojimi strahovi,z veliko zamero do očima in še večjo do mame ki mi ni verjela in me je s tem izdala.Ponoči se zbujam v solzah,če se me kdo nepričakovano dotakne,se ustrašim in včasih prav grdo reagiram….
Rada bi vsaj malo rešila svoje težave pa ne vem kako,tukaj sem zbrala pogum ker je vse anonimno.
Hvala za kakršen koli nasvet!

Spoštovana Eva!

Žal v zadnjem času odkrivamo, da je takšnih izkušenj vse več, res pa je tudi, da je vse več poguma, ko nekdo začne o tem govoriti. Pričakujem, da bo vaše pismo sprožilo kar nekaj odgovorov na tej spletni strani. Potrebni ste novih pozitivnih izkušenj predvsem na področju zaupanja, zato bo smiselna vključitev v eno izmed vrst psihoterapije bodisi pri psihiatru ali po njegovi oceni pri psihologu. Vsekakor se morate s strokovnjakom srečati osebno, saj se oblika in trajanje zdravljenja ravnata po različnih dodatnih dejavnikih. Vsi, ki delamo na področju psihiatrije, se dnevno srečujemo s takšnimi vprašanji, zato naj vam ne bo nerodno stopiti v ambulanto

Kaj bi mi lahko dali kakšen nasvet kam se lahko obrnem.Živim v Kopru,ampak mogoče bi mi bilo lažje obiskati kakšnega strokovnjaka v Ljubljani oziroma izven mojega okolja.Hvala!

Pozdravljena Eva!

Na žalost nisi edina s tako grdo izkušnjo (vem, da to ni tolažba).

Jaz sem partnerju večino povedala že na začetku partnerstva in stal mi je ob strani. Težko je o tem govorit, ampak ko poveš, je malce lažje. In vsakič ko o tem spregovoriš je še za malenkost lažje.
Kljub temu spomin na to pri meni ni nikoli izginil, le sprijaznila sem se z njim. Kljub vsemu “zdravljenju” še vedno ne maram objemov (razen partnerjevega in sinovega), ne maram družbe starejših moških…
Jaz sem poiskala psihiatrično pomoč in precej so mi pomagali, še vedno pa je večina dela ostala meni – včasih se s spomini spopadam uspešno in včasih manj uspešno.

Poskusi komu zaupati, lažje ti bo!

Neda

Spoštovana Eva,
oglasite se lahko v Centru za izvenbolnišnično psihiatrično dejavnost, ki se nahaja na Polikliniki Njegoševa ul. Ljubljana, če ste študentka pa v Psohomentalni posvetovalnici Zdravstvenega doma za študente univerze v Ljubljani Aškerčeva 4.

New Report

Close