Najdi forum

motnje hranjenja

najprej en lep pozdrav! prosila bi vas, da mi pomagate pri problemu, ki mi uničuje življenje. lahko bi rekla, da imam skoraj vse vrste motenj hranjenja(anoreksijo, bulimijo in kompulzivno prenajedanje). prenažiram se, potem dva tedna stradam in naslednjih par dni na silo bruham, potem pa spet znova in znova, pa številne diete, telesne vadbe, štetje kalorij, neprestano razmišljanje o hrani, vse to me spravlja v obup. a navzven se to ne opazi. sem pridna učenka, dobra prijateljica, priljubljena v družbi, skratka vsi mislijo, da mi je v življenju z rožicami postlano, pa to ni res. prosim vas pomagajte mi nekako, saj sem komaj ugotovila, da imam resen problem in komaj sem se odločila,da to nekomu priznam(pa čeprav skoraj anonimno). hvala ze vnaprej- POLONA

Spoštovana Polona!

Pri motnjah hranjenja predstavljajo te le vrh ledene gore, njo pa tvorijo ne le neustrezna samopodoba in znižano samospoštovanje temveč predvsem nerazrešena vloga v medsebojnih odnosih. Manipuliranje s hrano vedno predstavlja (sicer podzavesten) pritisk na okolico, izkrivljen poskus uresničevanja racionalno nedosegljive socialne vloge, hkrat pa tudi samokaznovalni mehanizem, ki prizadetega v lastnih očep privzdigne v žrtev.

V praksi se je treba lotiti motenj hranjenja iz vseh omenjenih aspektov, zato je zdravljenje kompleksno, potekati mora pod neposredno psihiatrovo in/ali internistično kontrolo, v principu v skupini in z obveznim sodelovanjem staršev ali partnerja. Oglasite se pri področnem psihiatru, v Ljubljani na Psihiatričnem dispenzerju Psihiatrične klinike na Njegoševi, če ste študentka pa lahko v Psihiatričnem dispenzerju ZDŠ na Aškerčevi.

Živjo!
Anonimna si lahko še naprej, tudi če se odločiš priti na srečanje ljudi, ki imamo enake težave.
Mirje 7, vsako sredo ob 16.30 v Ljubljani.
ČAO. P.

New Report

Close