Najdi forum

Pozdravljena,

najprej vas naj lepo pozdravim. Ime mi je Elizabeta, Lizika.

Moj problem je utrujenost in glavobol.
Pravzaprav je problem nekje drugje. Tega ne znam rešiti, ne vem kaj mu je vzrok in česa se naj izogibam da temu ne bo tako. In kako se to kaže? Tako, da sem dolgo jemala pomirila, torej ne vem pravzaprav, kam se te tablete uvrščajo, meni so pač delovale kot pmirilo, kot sredstvo, da sem zaspala in si predstavljala, da se tako izognem, kako rešiti problem, s katerim sem se takrat ukvarjala. Problemov imam cel kup, vendar si pred njimi zatiskam oči in navzven, javnosti, nočem kazati, da je kaj narobe. Sama pa sem jemala Loram. Kako dolgo , ne vem. Vem pa, da sem po njem postala popolnoma pozabljiva. Vse sem sicer naredila tako v službi kot v šoli. Študiram ob delu. Kot študentka sem sicer pridna, vendar se za dobre ocene velio več učim, ker mi je očitno spomin Loram že načel. Vse kar sem v službi naredila je bilo kot v najboljših časih vrezhibno narejeno, vendar, ko sem se “streznila”, “sčistila” po kakih štirih dne, se nisem več niti spomnila ali sem vse tisto res naredila. Zato sem zbrala vso svojo trmo in moč in se odločila, da tablet je vzamem več, pa če se svet podre. To mi sedaj uspeva tri mesece. Totalne abstinence. Ampak v tem času sem neznansko , kara naprej utrujena in zelo pogosto me boli glava, nekje zadaj, na temenu.
Ali je to posledica jemanja tablet in kriza stanja brez njih ali naj se obrnem na koga drugega?
Verjetno sem zaradi nenaspanosti sitna, kar so sicer ljudje okoli mene že opazili, vendar sem najbolj srečna, da ne jemljem več tablet. Pravzaprav, tudi v stiskah nimam prevelike želje več po njih. Verjetno pa je najbolj odločilno to, da tablet nimam več, ker jih nočem več iti iskati. Ne vem, če bi se jim lahko uprla, če bi jih imela doma, zato jih nimam več na dosegu roke.
Prosim vas, če milahko svetujete glede glavobolov in utrujenosti. Ja, povem naj še, da sicer nisem šortnica, sem pa rekreativka. Zelo rada teče, tri do štirikrat na teden. Takrat se mi neverjetno razbistri um. Hecno ampak res, ko grem po zoprnem študiju tet, poskušam med tekom NE misliti na nič, pa tudi če mi to ne uspe, vse kar razmišlja, ima ne smisel, tudi problemov več rešim med tekom in napora sploh ne čutim.
No, zelo sem se razpisala.
Lepo vas pozdravljam in se za nasvet lepo zahvaljujem, Lizika

Spoštovana Lizika!

Čudno se mi zdi, da ste tako dolgo jemali Loram, ki je sicer odlično zdravilo ampak se njegova uporaba priporoča le za omejen čas, ker povzroča možno zasvajanje, nekateri pa res reagirajo s slabšim spominom. Obstajajo celo primeri, da se ljudje niso mogli spomniti vsega minulega tedna. Vaše nerazpoloženje bo gotovo smiselno raziskati, kar bo domena psihiatra. Pomembno bo, da mu poveste, kakšne nevšečnosti ste prestajali po pomirjevalu, da se bo vedel ravnati pri izbiri možne druge farmakoterapije. Pomnite! Niso vse tablete enake! Razen zdravil vam bo verjetno predlagal tudi različne vedenjske terapevtske tehnike za izvajanje doma, spremenjeno prehrano in morda vključitev v psihoterapevtsko skupino. Pri splošnem zdravniku opravite prej splošni pregled (morebitna slabokrvnost).

New Report

Close