Najdi forum

Spoštovani!
Že okoli štiri leta imam različn e zdravstvene težave.Občutil sem kronično utrujenost ,mravljince,utripanje,vrtoglavico.Odkrili so mi zgolj rahlo povišan krvni tlak,ter pataloške jeterne teste,katerih vzrok niso po detaljni diagnostiki odkrili.Sedaj imam že okoli mesec dni hude težave z utripanjem mišic po celem telesu,ponavadi bolj po rokah in po hrbtu.To se mi pojavlja skozi cel dan in tudi ponoči.Počutim se zelo slabo in sem zelo zaskrbljen.Približno pred letom dni sem imel težave z žarenjem noge.Nevrolog je dejal ,da gre za konverzivno motnjo (somatizacija).Trenutne težave me neznasko motijo saj praktično samo čakam na stopnjevanje bolezni.Rad bi si pomagal a kaj ko te težave nastopijo kar same od sebe in jim ne vidim vzroka vsebi ali okolici.Drugače sem študent farmacije in to ne preveč uspešno.Rad bi videl da to mine saj ne vem koliko časa bom lahko to še prenašal.Facikulacije so neredne, pogoste,spontanein za mene res zelo zaskrbljujoče!

Spoštovani Stipe!

Konverzivna motnja pomeni prevajanje duševnih stisk v telesne simptome, zato se bo potrebno vprašati po vzrokih vašega siceršnjega nezadovoljstva (študij?). Seveda z ugotovitvijo, kaj vas v življenju resnično teži, težave ne bodo same od sebe izginila, ampak se bo potrebno prizadevati k drugačni kvaliteti življenja, s tem mislim predvsem z izrabo prostega časa ter usmerjanje energije iz iskanja bolezni v konkretna zadovoljstva. Proces bo dolgotrajen, koristila bi neposredno strokovnjakova pomoč (psihoterapevtska skupina), pri čemer začetna farmakoterapija ne sme pomeniti prehud tabu.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav!

Rad bi zastavil še nekaj vprašanj.Zanima me predvsem kaj bo sedaj s tem mišičnim utripanjem.Ali bo to morda samo minilo(sedaj traja že cel mesec dni) in kako nevarno je to.Zanima me ,če morda priporočate obisk pri nevrologu.Rad bi Vas vprašal še o mnenju terapevtinje gospe Štefok iz Zagreba .Imel bi možnost vključitve v njeno terapevtsko skupino.Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vam želim ,kjub temu da jemalce pozno,veselo in srečno novo leto.

nova
Uredništvo priporoča

Dober večer!
Gospod doktor hvala za vaš odgovor .Vseeno pa bi vam rad postavil še nekaj vprašanj.Zanima me predvsem ali je potrebno povašem mnenju da grem na pregled k nevrologu.zanima me tudi kako resne so te mišične težave (utripanje mišic) in morda bi vas prosil za mnenje o gospe Štefokovi iz Zagreba.Obstaja verjetnost, da bi lahko obiskoval poseben kurz psihoterapije pri tej gospe.Gospod Rejc najlepše se vam zahvaljujem za vaš čas in vam kljub zamudi želim srečno in veselo novo leto.

Lep pozdrav STIPE

Spoštovani Stipe!

Gospa dr.Ana Štefok je šolana psihoterapevtka in vam obisk v njeni skupini vsekakor priporočam.

Gospod doktor;
Prosil bi še za eno vaše mnenje.Ker se fascikulacije niso in niso nehale, sem bil pregledu pri nevrologu dr.Pirtovšku.Odkril je normalen nevrološki status, brez znakov poškodbe spodnjega motoričnega nevrona. Predpisal mi je B-kompleks, ki ga sedaj jemljem že deset dni a spremembe ni.Po nasvetu zdravnice sem začel jemati predvčerajšnim še Xanax 0,25 mg 2-krat dnevno a fascikulacije sploh ne izginejo in tudi intenziteta ne pojenja, kvečjemu je vseskozi huje.Zanima me predvsem,kaj lahko še storim in kdaj po začetku jemanje začne delovati Xanax oz.B-kompleks.Opazil sem, da se stanje poslabša na vročini(npr. pod odejo),medtem, ko je stanje med aktivnostjo(sprehod) normalno.
Najlepše se zahvaljujem za vaš odgovor in kakšen nasvet saj sam resnično postajam vse bolj obupan in brez optimizma o prenehanju tega zelo motečega stanja;

Lep pozdrav v sneženem dopoldnevu Vam želi Stipe

Spoštovani Stipe!
Izbiro psihiatrične terapije prepustite psihiatru,ki vas bo videl , z vami neposredno govoril in istočasno objektivno ocenil stopnjo vaše vznemirjenosti, da se bo glede medikaneta ali druge terapije lahko ustrezno odločil.

Spoštovani!
Ponovno se obračam na Vas s svojimi težavami, ki še vedno kljub predpisani Vaši terapiji niso minile in ostajajo iste.Resnično ne vem kaj naj še naredim saj imam občutek, da bom znorel, če se bo to še kar nadeljevalo…
Prosim za nadaljnja navodila.
Hvala za vašo pomoč saj sem resnično že zelo obupan
stipe

New Report

Close