Najdi forum

Ravnokar sem pisala ze na “MLADI IMAJO SVOJE MNENJE”,a sem se odlocila,da se enkrat poskusim in to pri vas.Upam,da mi boste odgovorili.
O tej temi bi lahko napisala cel roman,kajti prpricana sem,da ko se pojavi en problem,so njegove korenine ze v otrostvu.Tezko mi je opisati vse,kar me muci,iz preprostega razloga,ker vem,da te strani najverjetneje bere veliko ljudi,zato moram nenehno paziti,da me ne bi kdo prepoznal.Sicer ce bi se to zgodilo,Bog pomagaj,a raje ne.
Moj trenutno najvecji problem je orgazem.Ne gre samo za seks,temvec sem prepricana,da je razlog nekje v otrostvu,da imam sedaj,kot odrasla tezave z vsakim,s katerim se intimno zblizam.Namrec,ne morem doziveti vrhunca,pa ceprav v seksu uzivam.
Nedolznost sem izgubila se kot mlado dekle;s fantom,ki je bil le dve leti starejsi od mene in ki ji bil tistega kova,ki je delal krizce na listu papirja,ne pa se dejansko telesno zblizal z dekletom.A dobro,zgodba ni trajala dolgo.”Skupaj”sva bila le enkrat,ravno dovolj,da sem izgubila nedolznost,in si potem se dolga leta ocitala,kako sem bila lahko tako trapasta,da sem bila s takim fantom.
Temu fantu je sledila resna veza,ki je trajala 6 let s cudovitim fantom.Bila sem zelo mlada,ko sva se spoznala (17 let) in bila je res lepa ljubezen.Zivela sva le en za drugega,kar pa ni bilo dobro.Spolnost z njim je bila lepa,pravzaprav moramreci,da cudovita,a orgazma s tem fantom nisem dozivela.On ni nikoli podvomil v to,da sem orgazme zaigrala in cudilo me je,da tega nikoli ni opazil.Leta kasneje,ko sva ze sla narazen,sem se mu izpovedala,ker,ceprav nisva bila vec skupaj,me je to mucilo.Njegova reakcija me je zares presenetil:”Le kaj govoris,Zala? Ne govori neumnosti,saj sem sam videl,kako si uzivala.” S tem mi je zaprl usta,kajti nekako sem izgubila vso voljo,da bi se podrobneje spuscala v to.Po njem sem imela se nekaj razmerij,enkrat sem celo ljubila enega fanta,a ocitno je bilo enostransko.Po njem sem se zaljubila v enega 18 let starejsega moskega,s katerim sem imela razmerje 2 leti,ki pa mi ni prineslo tistega,po cemer hrepeni vsako zdravo bitje,ljubezni.Rad me je imel,a ljubil me ni.Z njim je bil seks nekaj fantasticnega.Vsaj mislim tako,a danes nisem vec v nic vec prepricana.Z njim sem se odlocila biti postena,ker nisem vec hotela biti v razmerju z moskim,ne da bi vedel,kako je z mano.Njegova reakcija je bila,da naj se ne sekiram,da se bo ze vse samo po sebi uredilo.A se ni.Ceprav sem videla,da je z menoj zelo uzival In jaz z njim,sem scasoma opazila,da ga to moti.In krusi njegov moski ego,njegovo mozatost.Razumela sem ga in ga nisem krivila zaradi tega,a sem postajala vedno bolj nesrecna zaradi tega.V razmerju s fantom,s katerim sem bila 6 let,me to niti ni toliko motilo,mogoce zato,ker sem bila se tako mlada in si s tem nisem delala vecjih problemov (pa tudi,on je bil zadovoljen,jaz pa tudi.Kot se je zdelo), s tem moskim pa je bilo drugace.On je bil tisto,kar sem si takrat zelela.Bil je cuten in videlo se je,da mu je moj uzitek skoraj pomembnejsi kot njegov sam.Bil je toliko let starejsi od mene in lahko si mislim,kako ga je moralo zreti,da nisem dozivela orgazma,ko se je tako trudil.Vedno sem mu govorila:”Ne mores pricakovati,da ga bom dozivela cez noc.To gre pocasi in verjel ali ne,zelo pomembno vlogo igra tu ljubezen.Ce te partner spostuje in ljubi,bo naredil vse,kar je v njegovi moci,da ti bo pomagal.Ti me ne ljubis in cetudi bi me,potrpezljivost ravno ni ena tvojih vrlin.”
Od njega sem vedno odhajala prazna,ceravno seksualno na nek nacin potesena.Vedla sem da me ne ljubi in ce sem bila iskrena do same sebe,tudi jaz njega nisem ljubila.Imela sem ga zelo rada in zaljubljena sem bila vanj.In odvisna.Kajti bolj ko je bil indiferenten do mene,bolj sem bila sama zagreta.Ko se je on malce priblizal in pustil custvom prosto pot,sem se jaz ohladila.Ze od samega zacetka sem slutila,da ce bi se midva odlocila ziveti skupaj,bi bil to pravi polom.A s tem,ko sva se razsla,moj problem vsekakor ni bil resen.Pred njim in po njem sem imela se nekaj razmerij,v katerih pa ni bilo ljubezni.Slo je samo za seks.A orgazma ni bilo.Tisti,s katerim sem bila,mi je bil vsec,nisem mislila,da bi preraslo v kaj resnejsega,ker nisem niti cutila potrebe,a vedno bolj sem bila zalostna in ta problemcek se je na koncu razrasel v problem,ki me muci danes se bolj kot pred leti.Bojim se,da ne bom nikoli uzila tiste srece v spolnosti in uzitka,ker sem ocitno prevec zavrta.V spolnosti se ne morem 100% sprostiti in naj se se tako trudim,ne gre.
Velikokrat sem poskusala tudi analizirati svoje otrostvo in dejstvo,zakaj se vedno zaljubljam oz.zakaj so mi vedno vsec taki moski,ki mi ljubezni ne morejo dati.Verjetno zato,ker nisem dobila ljubezni od oceta kot otrok in si jo sedaj poskusam dobiti kot odrasla.Od moskih,ki mi je ne morejo dati in sem zato nesrecna kot sem bila v otrostvu.
Stevilne knjige,ki jih preberem na to temo in temo ljubezni (zenske ki prevec ljubijo,mi je najbolj oblezala),mi ne pomagajo kaj dosti.Na nek nacin so mi samo odprle oci,tako da sedaj slutim,da imam iz otrostva en kup nepotrebne navlake,a je ne vem odpraviti.Sama je ne zmorem.Poiskala sem ze dva psihoterapevta,a mi nista ustrezala.Ne krivim ju niti najmanj,le vem,da nista bila zame.Za nekoga drugega bi bila morda enkratna,zame pac ne.In reci moram,da sem ze utrujena od letanja od psihiatra do psihiatra.Pocasi me to unicuje in zatiskati si oci pred problemom,rekoc,ah saj bo minilo,je nesmiselno in kratkotrajno,kajti prej ali slej bo znova udarilo.Bojim se,da ce nekega dne spoznam fanta,za katerega bom vedela,da je zame,bo pobegnil takoj,ko bo videl,da je moj problem dolgotrajne resitve.
Kar bi zelela,je,da bi nasla zdravnika za tovrstne tezave,ki bi mi lahko pomagal.In da bi lahko ze enkrat zazivela normalno zivljenje.Kot sem ze zgoraj omenila,ta problem ni moj edini.Jih je kar nekaj in nekako se mi zdi,da vsi izvirajo iz enega samega.Morda sem res naredila iz muhe slona,a zame je ta slon res velik in strasen in kriz,ki ga ne zmorem vec,ker je pretezek.Rada bi se nekomu odprla in dala iz sebe ven vse,kar me ze vsa ta leta muci in se je zacelo,ko sem bila se cisto majhna.Zelim si dati jezo iz sebe in odpustiti svojim starsem,kajti s tem,ko bom njim odpustila,bom tudi tisti deklici,ki je v meni in ki ne pusti,da bi presla v dobo odraslosti.Zelim se znebiti vseh teh fobij,ki mi preprecujejo normalno zivljenje in da bi ze enkrat prenehala bezati ter ugotovila izvor svojih nenehnih hrepenenj in nasla dusevni mir.Mislite,da mi to lahko uspe?
PROSIM VAS,POMAGAJTE MI.Srcno upam,da se tudi vam zdi moj problem le muha.Bilo bi lazje.A jaz sem trenutno v tunelu,kjer ne vidim nobene svetlobe in nevem,koliko casa lahko zdrzi clovek tak pritisk.
Najlepse se vam zahvaljujem.
Zala.

Spoštovana Zala!

Orgazem je res sestavni del spolnega odnosa, vsekakor pa ne absolutno nujen. Po statistiki ga ne doživi le 5% poročenih žena, starejših od 35 let. Statistiko moramo razumeti takole: biti poročen pomeni imeti možnost spolnih odnosov po želji, nobenih zunanjih ovir in motenj zanj, starost 35 let pa prinaša psihosocialno zrelost, se pravi zvišano frustracijsko toleranco, opredeljene želje tako za življenske cilje kot za samo tehniko pri spolnem odnosu. Orgazem je pogosta tema vprašanj tudi na tem forumu, pobrskajte po prejšnjih odgovorih. Na kratko:
1. znebite se občutkov krivde do partnerje, če ne doživite orgazma, posebno če v odnosu uživate in če to tudi partnerju pokažete.
2. Kako je s sposobnostjo orgazma ob drugih spolnih praktikah, lastnih ali vzajemnih, mnoge ženske namreč tožijo o pomanjkanju orgazma le ob klasičnem spolnem odnosu, medtem ko ga ob samozadovoljevanju doživijo?
3. Ne kopljite po zgodnjem otroštvu, posvetite se sedanjosti in partnerju, vajinim skupnim ciljem.

Samo se ena knjiga?

V recenzijo sem pred kratkim dobila novo knjigo dr. Marijana Kosicka: Ne boj se ljubiti! Cloveka obravnava kot spolno bitje, ki ima vso pravico do osebne srece in spolne zadovoljitve s partnerjem. Mnoge vase tezave, ki imajo posledico v nedoseganju orgazma, so opisane v tej knjigi. Dr. Kosicek trdi tudi, da so starsi nas vzor za partnerstvo, ki ga sklenemo kasneje, ko se zaljubimo. Dostikrat je ta vzor kaj klavrn in celo motec, ne le pri iskanju resnih zvez, ampak tudi pri spolnosti (nezmoznost doseganja orgazma, pomanjkanje pozelenja ipd.). Res je, da s sprostivijo in razresevanjem globljih tezav postane spolnost zadovoljivejsa in se motnja popravi. Stevilni psihoterapevti, knjige in njihove metode vam niso ustrezali – morda pa vam bo ta kaj pomagala? Zelim vam vse dobro.

nova
Uredništvo priporoča

Samo se ena knjiga?

V recenzijo sem pred kratkim dobila novo knjigo dr. Marijana Kosicka: Ne boj se ljubiti! Cloveka obravnava kot spolno bitje, ki ima vso pravico do osebne srece in spolne zadovoljitve s partnerjem. Mnoge vase tezave, ki imajo posledico v nedoseganju orgazma, so opisane v tej knjigi. Dr. Kosicek trdi tudi, da so starsi nas vzor za partnerstvo, ki ga sklenemo kasneje, ko se zaljubimo. Dostikrat je ta vzor kaj klavrn in celo motec, ne le pri iskanju resnih zvez, ampak tudi pri spolnosti (nezmoznost doseganja orgazma, pomanjkanje pozelenja ipd.). Res je, da s sprostivijo in razresevanjem globljih tezav postane spolnost zadovoljivejsa in se motnja popravi. Stevilni psihoterapevti, knjige in njihove metode vam niso ustrezali – morda pa vam bo ta kaj pomagala? Zelim vam vse dobro.

New Report

Close