Najdi forum

Spostovani !

Ne vem, ce sem se obrnila na pravi naslov, mislim pa, da moja tezava le soddi v to rubriko.

Imam hcerko, stara bo 18.let. Obiskuje 3.letnik srednje sole izven kraja bivanja in med tednom stanuje v dijaskem domu (drugi letnik je ponavljala). Prakticno ima ze cetrto leto solanja tezave s spricanjem, v letosnjem letu je ze tik pred tem, da jo zaradi neopravicenih izostankov izkljucijo iz sole. Poleg neopravicenih izostankov ima tudi precej izsostankov zaradi bolezni ( pljucnica,vnetje mehurja,..), posledica tega so seveda neocenjeni predmeti in graje. Ze velikokrat sem se poskusala pogovoriti z njo,da bi pac skupaj ugotovili vzrok spricanja,izostankov od pouka, pa so vsi poskusi neuspesni, saj takoj ko nacnem to temo ,postane hcerka napadalna, se noce pogovarjati in me nato enostavno ignorira. Izogiba se tudi telefonskim pogovorom, ce jo med tednom poklicem v dijaski dom, ce pa jo obiscem (zelo redko) pa se mi spretno umakne. Ne vem kako bi vam opisala , ampak tezko mi je, kar ne vem vec kako hcerki pomagati. Sama tudi nisem najbolj zdrava-psihicno se sele pocasi pobiram po vrsti tragedij, ki so me doletele(v zadnjih treh letih smrt obeh starsev in samomor moza), zato verjetno se tezje prenasam konflikt s hcerko.

Mislim, da bi bilo dobro, da bi s hcerko morala obiskati ustrezno institucijo(psihologa ali psihiatra). Kam bi se lahko obrnila ? Mislim,da je stvar tudi ze zelo nujna.

Najlepse se vam ze vnaprej zahvaljujem za nasvet in pomoc.

Spoštovani!

Gre za očitno pomanjkljivo komunikacijo med vama, kar kaže tudi na razrahljane medosebne odnose. Nasvet na daljavo prav zato ne obeta zaželjenega učinka, situacijo bosta lahko predvsem konkretneje in z vseh potrebnih zornih kotov obdelali na Svetovalnem centru v Ljubljani, Gotska ulica, kjer so strokovnjaki posebej usposobljeni za svetovanje pri šolskem neuspehu in posledičnih težavah doma.
Lepo pozdravljeni!

New Report

Close