Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihiater odgovarja Somatomatska avtonomna disfunkcija

Somatomatska avtonomna disfunkcija

Pozdravljeni, naslov teme je diagnoza, ki mi jo je postavil zdravnik ob sprejemu v ambulanti prve pomoči, odpuščen sem bil z injekcijo 5mg apaurina – sem strašno proti jemanju kakršnih koli zdravil vendar mi je bila ta opcija priporočena, dejansko sem se kasneje počutil bolje. Problem vsega tega je bila strašna slabost, odrevenelost rok in vrtoglavica. Slabost se mi pojavlja neprestano, izgleda da ob večjih psihičnih obremenitvah, čeprav se tega sploh ne zavedam, poskušam se maksimalno zbrati, da me slabost mine vendar je posledica tega strašna utrujenost. Psihična obremenitev – mislim da, v preteklosti se je dogajalo mnogo stvari ki so oziroma me še obremenjujejo vendar ne tako da bi lahko opredelil kaj točno je problem. Star sem 28-let, poročen, 2-otroka, urejeno prebivališče in zadovoljivo finančno stanje. Služba mi ne predstavlja problema, vsaj tega se ne zavedam. Počasi mi zmanjkuje idej kaj bi lahko bil vzrok vsemu temu, opravil sem več krvnih testov – bp, rentgen vratu – bp … nimam ravno interesa opravljati vse mogoče teste – pri vseh je bil potem odgovor zdravnika – če ni to potem pa je to sigurno in sledil je nov pregled … Prebral sem par stvari o dani diagnozi – kaj zdaj, kako naprej – vse skupaj se mi zdi malce prezgodaj.

Prsoil bi vas za mnenje oziroma za pomoč.

Lep pozdrav !

Spoštovani Voranz,
Vašo težavo boste morali razgrniti psihoterapevtu,ki je vešč psihoanalitsko orientirane psihoterapije,ki vam bo pomagala prepoznati sprožilne dejavnike in se preko njih tudi približati osnovnim vzrokom težav( po lteraturi jjih je največ s področja zavrte agresivnosti)Če si boste glede jemanja zdravil premislili, bo lahko psihiater podprl vaše prizadevanje še s katerim od sodbnih
psihofarmakov. Razmislite tudi o ustreznejši izrabi prostega časa!
Lep pozdrav!

New Report

Close