Najdi forum

nimam samozavesti

Kot prvo se vam zahvaljujem za odgovor, katerega ste mi poslali na isto temo. vem, da je za vas to verjetno neznaten problem, vendar je za mene nekaj…. zato vam postavljam še dodatna vprašanja.
kakor sem razbral v vašem odgovoru mi svetujete da se zglasim pri pshijatru. Omenjate “domačo nalogo” katero mi jo bo on zadal. Moram vam povedati, da sam sebe ne bom nikoli uspel prepričati da sem lahko nekemu dekletu všeč (čeprav verjamem da je dosti “grših” od mene pa imajo punce oz. žene) Skratka nimam toliko samozavesti da bi lahko sebe prepričal v to da sem lahko jaz komu všeč. V čem mi lahko tu oz. kako me lahko doktor prepriča v to.
moram priznat, da ven hodim in da ne z namenom da moram pod vsako ceno najti neko punco, ker grem večinoma s kolegi kateri jih že imajo in moram priznat da se v družbi zabavam. Seveda pa me ta moja težava pest vse bolj in bolj. Bojim se da bom vedno sam. rad bi z nekom delil tudi lepe trenutke.
Zanima me še, če moram za pregled pri psihijatru imeti napotnico od svojega zdravnika in če jo, kaj naj rečem mojemu zdravniku zakaj jo rabim. Nebi želel vsakemu razlagat svojih problemov.
Kaj je moj problem rešljiv (vaše prejšnje pismo je bilo optimistično) ali je to samo problem, katerega se bo poiskusilo rešit.
Res mi pa dostikrat manjka pogovor z nekom. Nimam nekoga, kateremu bi lahko vse zaupal. bojim pa se, če grem k psihijatru, da bo mislil da ga obremenjujem z neznatnimi problemi, ter da njegovo pomoč potrebujejo ljudje kateri imajo hujše psihične težave.

Za ponovni odgovor se vam v naprej zahvaljujem.
Robert

Robert,
ze prejsnjikrat sem prebrala tvoj klic na pomoc. Tezave s katerimi se ti soocas najverjetneje pestijo kar veliko ljudi na tem svetu. Kljub temu pa se ne zdijo neresljive. Pomanjkanje samozavesti je zakoreninjena predstava posameznika o samem sebi, ki pa jo od danes na jutri res ni mogoce spremeniti. Ustvariti si bos moral mocno samospostovanje do samega sebe.
Priporocam ti, da preberes knjigo: Kdaj se bo meni nasmehnila sreca (dr. Penelope Russianoff), izdala jo je ZMK, Lj v letu 1999. Govori o negativnih custvih vseh vrst-tudi nesamozavesti in nesamospostovanju ter navaja tudi prakticne primere in tehnike samozdravljenja. Poizkusi jo najti in prebrati.
Veliko srece.

Spoštovani Robert,
za prvi posvet pri psihiatru ne potrebujete napotnice, ta bo nujna šele, če bi vas napotil na dodatne preiskave.Vaš problem gotovo ni nepomemben, saj zaradi njega hudo trpite, pa čeprav navzven ni opaziti. Vseh tehnik za dvig samospoštovanja na tem mestu ne bo mogoče našteti, začnete pa lahko z osnovnim prijemom: na list papirja napišite 5 lastnosti ali dejstev, na katere ste pri sebi ponosni. Napisano glasno preberite vsako jutro in vsak tretji dan dodajte nov podatek. Še nekrat vam ponavljam, ne bojte se stopiti v psihiatrovo ambulanto!

Lep pozdrav!

New Report

Close