Najdi forum

Napišite mi, kako naj se sprijaznim z ločitvijo, saj se je moj mož po skoraj tridesetih letih srečnega zakona (očitno samo po mojem mnenju), povsem nepričakovano, takorekoč čez noč, prav na dan pred svojim petdesetim rojstnim dnem, ki naj bi ga v velikem slogu praznovali skupaj z družino in prijatelji, odselil k svoji tajnici. Zdrava sem, izobražena, nimam finančnih skrbi, imam dobro službo, otroci so končali študij in bodo kmalu preskrbljeni, stojijo mi ob strani, enako moja družina in vsi prijatelji. Bila sem priljubljena, zdaj pa me do neprepoznavnosti razžirata žalost in razočaranje in mi jemljeta vso voljo in upanje.Prebrala sem nešteto knjig na to temo in teoretično sem kar nekako podkovana, a v praksi sem povsem odpovedala. Vestno opravljam vse svoje obveznosti, a živim iz dneva v dan brez vsakega veselja. Tudi Prozac me ne spravi iz depresije. To stanje zdaj traja že tri leta. Zavedam se, da očitno nočem poiskati poti naprej, a ne razumem, zakaj tako ravnam.

Spoštovana Andreja!
Univerzalnega recepta zoper počutje,ki ga navajate, ni, vndar se je zadeve treba pač nekje lotiti.Antidepresiv že dobivate, vendar je vaše samospoštovanje očitno še hudo razrahljano in boste morali temu posvetiti bistveno več pozornosti, kot doslej.Privoščite si vse, kar je potrebno, na boste zadovoljni s svojim videzom, od nove garderobe do frizerskih in kozmetičnih storitev, predvsem pa ne ostajajte doma ali v družbi na enak način trpečih.V nov krog znancev ne morete kar tako vstopiti, pot tja vam bo utrl nekdo iz vašega dosedanjega kroga, ki hkrati pripada še nekemu drugemu.Pomembno je,da vas tam FIZIČNO predstavi, potem pa ukrepate sami. Zadeva je grafično podobna olimpijskim krogom,med katerimi se vedno dva delno prekrivata, tam pa je mesto za prehod v nov krog.Dvigujte svoje samospoštovanje tudi tako, da si na list napišete dejstva in lastnosti, na katere ste pri sebi ponosni, jih potem vsak dan zjutraj glasno preberete in seznam vsak drugi dan dopolnite z novimi vnosi.Čas je na vaši strani!

New Report

Close