Najdi forum

agorafobija in depresija

Spoštovani!

Že 6 let trpim za depresijo in nepojasnjenim strahom ter napadi panike. strah se je pojavil naenkrat, brez očitnega vzroka, depresija pa se je razvila postopoma, saj me je strah popolnoma paraliziral. strah me je ves dan, vendar ne vem česa, ves dan težko diham in imam občutek, da se bom zadušila. vsak dan imam tudi 1-2 napada panike. takrat postane strah tako močan, da mislim, da bom umrla, brcam z nogami, krilim z rokami, se ščipljem v roke, kričim,… Sprva so ti napadi panike trajali do 20 minut, zdaj pa se vlečejo tudi po eno uro. Sprva sem se počutila varno doma in pri zdravniku, pred kratkim pa sem imela tako hud napad panike pri zdravniku. dali so mi injekcijo apaurina in vzela sem 3mg lexaurina, pa je vseeno trajalo uro in pol, da sem se toliko pomirila, da sem lahko šla domov. Že šesto leto hodim redno na psihoterapijo, vendar sem po tolikem času izgubila vso upanje. Jemljem tudi antidepresive Aurorix 300mg zjutraj in 150 popoldan in Lexaurin 3mg po potrebi. Včasih se mi zdi, da me najbolj ovira težko dihanje in, da bi, če bi lahko normalno zadihala, tudi strah lažje premagala. Zaradi strahu se zadržujem v hiši. Sama grem od doma največ 30m. Ker se stanje kar naprej slabša, sem spet zapadla v depresijo. Zdravila ne pomagajo. Nasvet sem iskala že na tujih spletnih straneh (Avstrija, Nemčija) in tamkajšnji psihiatri so mi svetovali vedenjsko terapijo.
Prosila bi še za vaše mnenje. Zanima pa me tudi, kje pri nas izvajajo vedenjsko terapijo.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Špela

Spoštovani!
Jemljete relativno visoko dozo medikamentov in ste več let vključeni v psihoterapevtsko obravnavo a brez zadovoljivega učinka.Vedenjska terapija, ki jo omenjate je le ena izmed tehnik psihoterapije, vaš psihoterapevt ( če to je, bi moral vedenjsko terapijo tudi obvladati),bo verjetno vašo motivacijo z navdušenjem sprejel. Razloži naj vam tehniko časovnega premeščanja, tehniko preplavljanja in katero izmed tehnik avtogenega treninga, s psihiatrom (saj je on tisti,ki vam predpisuje antidepresivl?) pa se pogovorite o morebitni zamenjavi zdravila.Kot vem, vam še posebej tuje spletne strani nudijo največ alternativne farmakološke izbire.S tega mesta vam ne smem priporočati določenega preparata,kar bi lahko zvenelo kot reklama ,z vašim psihiatrom pa boste lahko neposredno prediskutirali prednosti in nezaželjene učinke različnih.
Lep pozdrav!

Pozdravljena Spela!
Redno prebiram te strani in moram priznati, da me je tvoja zgodba zelo “prizadela”. Kar predstavljam si lahko, kako hudo je ziveti “normalno” zivljenje, ce te spremlja taksna tezava. Moram ti priznati, da tudi sama dobro vem, kaj pomeni napad strahu in panike, ker sem ga tudi sama dozivela in ne le enkrat. Toda meni se je to psihicno stanje pojavilo zaradi dogodkov iz bliznje preteklosti, ki so zelo zaznamovali moje zivljenje. Tudi jaz sem brcala, kricala, se dusila in imela grozen obcutek, da bom umrla, ce mi ne bo kdo pomagal. Bilo je grozno izkustvo in ne zelim si, da bi se kdaj ponovilo. Vendarle, pa sem tocno vedela zakaj je tako in scasoma (v letu in pol) so ta pocutja postala vse manj aktivna in grozna. Tudi jaz sem bila pri psihologu, nato psihiatru. Jemala sem tudi medikamente, vendar sem se kaj kamlu odlocila, da jih zabrisem vstran in z lastno voljo premagam tezave. Danes mi je bolje, napadov panike in strahu nimam vec. Povsem te razumem, kako tezko ti je. Imej upanje in volju, isci strokovno pomoc se naprej. Bos videla, da bos tudi ti uspela. Prepricana pa sem, da mora obstajati vzrok za taksno pocutje in obnasanje. Nekdo ti mora pomagati, da ga najdes. Takrat pa bo tudi zdravljenje uspesnejse.
Veliko srece ti zelim. Bodi pogumna.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana Špela!

Nisem zdravnik, a vseeno bi ti rad nekaj svetoval. Najprej si zapomni, da ni nič večno, ter da bo tudi tvoja težava enkrat premagana. Mora biti! Veliko težavam in boleznim, tudi psihičnim, botrujejo živci. Predlagal ti bom nekaj knjig, ki si jih lahko sposodiš v knjižnjici. Prva je “Telo kliče po vodi” avtorja Batmanghelidja. Ta zdravnik trdi, da lahko depresija nastane, če možganom primanjkuje vode. V njej so tudi pričevanja mnogih ljudi, ki jim je pitje vode pomagalo. Vendar, če se ti bo pitje vode upiralo, jo prenehaj piti. Vedno poslušaj svoje telo. Druga knjiga je “Pomoč iz domače lekarne” avtorja Ašiča (zadnja izdaja). V njej so napisane čajne mešanice za živce, ki pomirjevalno učinkujejo na telo in dušo. Ruski pregovor pravi, da za vsako bolezen raste rastlina. In najbrž drži. Tretja knjiga pa je “Telo je tvoje” avtorice Hay. Knjiga ti bo pokazala novo plat tvojih težav in prav lahko boš presenečena.
Najbolj vesela bi bila, če bi ti povedal univerzalno zdravilo za tvoje težave, vendar tako hitro ne gre. Ampak gre pa! Nikoli ne boš zvedela, če ne boš poskusila. Sploh pa tri knjige ni težko prebrati, kajne?
Špela poskusi moliti. Zaupaj se Bogu (krščanskemu). Bog te bo uslišal, če ga boš ponižno prosila za pomoč. Bog ve za tvoj problem, vendar čaka, da ga pokličeš, ter se mu zaupaš. Molitev ter vera v Jezusa ti bo osmislila tvoje življenje. Jezus sam pravi “…kdor prosi, se mu bo dalo.”
In ne pozabi: tudi zate bo enkrat posijalo sonce.

Spoštovana Špela!

Predlagam ti, da si v knjižnici sposodiš knjigo “Kako se sprostimo”, avtor je
dr. Kenneth Hambly. Namenjena je izključno ljudem, ki trpijo za tesnobo, fobijami ali napadi panike. Ne bo te pustila na cedilu!
Pa lep pozdrav!

New Report

Close