Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

Že od otroštva imam strah pred laboratorijem oz. pred injekcijami. To ni samo neprijeten občutek, ki ga verjetno občuti večina ljudi, ko morajo dati kri ali na cepljenju. Jaz občutim slabost, ne kot, da bom bruhala, ampak kot da izgubljam moč, čutim šibkost v členkih po telesu, slabost v želodcu, vrti se mi v glavi, zmanjkuje mi zraka, srce mi razbija, začnem jokati in ne morem nehati. Najraje bi se prestavila v mojo posteljo, se pokrila z odejo, zvila v klobčič in jokala. Preden grem v laboratorij se vedno pripravim. Razmišljam, da se mi ne bo zgodilo nič hudega, vse kar bom občutila bo manjša pekoča bolečina, vse bo končano v parih sekudah… Nič ne pomaga. Stara sem 29 let. Strah me je, ko bo treba naslednjič v laboratorij.

Predaleč bi šli, če bi hoteli razčleniti vse možne vzroke za vaš strah, ki je lahko le šifriran odraz realnega strahu pred nekim ogrožujočim dejavnikom, ki pa ste ga že pred časom potisnili v podzavest. Iskanje tovrstne resnice ni vedno prijetno in ga zato prepustite strokovnemu vodstvu psihiatra, ki je za to usposobljen. Tovrstne težave so dobro obvladljive, zato vam ni treba izgubljati volje in upanja.

Zdravo!
Osebno mislim, da je to neke vrste fobija, v tvojem primeru pred injekcijami.
Pametno bi se bilo pogovoriti s psihiatrom.

lep dan, Maja

New Report

Close