Najdi forum

Ne vem ravno,če je to tema za psihijatrijo,a glede na težavo,ki me spremlja že odkar se spomnim,upam da mi boste lahko kaj svetovali.
Stara sem 25 let in sem zelo nesrečna.Sem namreč zelo živčna in panična in večkrat se sekiram za malenkosti,a si kljub temu,da se tega zavedam ne morem pomagat.Vsako malenkost si splaniram vnaprej,od tega,da kako bom štartala z avtom,do takrat,ko bom prišla domov.In ko imamo kako predavanje,se samo bojim,kaj me bo predavatelj vprašal,kaj bom odgovorila in vsi me bodo gledali,jaz pa bom jecala in bila rdeča…Največja težava pa je,da,ko sem živčna,v strahu ali pa,ko mi je vroče,postanem po obrazu,vratu in dekolteju vsa flekasta,da zgleda zelo grdo,kot kakšna alergija,ali kaj podobnega.Tega se zelo sramujem,ker je tudi grdo in vsi me sprašujejo,kaj je to in vedno se bojim,da bom flekasta in se zakrivam s šali in zelo me je strah javnega nastopanja,vendar se predvsem sramujem,ker vem da bom flekasta in me bojo še bolj vsi gledali…Lepo vas prosim za vaše mnenje,vsakega odgovora bom vesela,ker tako ne morem več naprej,izogibam se družbe in večkrat pomislim celo na samomor,saj ta težava potem sproži še druge,kot so pojokavost,razdražljivost…Kako naj se rešim teh flekov?
Za odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

Spoštovana Ana!

Vašo težavo imenujemo socialna fobija in jo je mogoče s kombinacijo psihoterapije in občasnim jemanjem zdravil dobro obvladati. Vrsto obojega bo določil psihiater, h kateremu se boste oglasili, glede na svoje izkušnje in usposobljenost, zato vam na tem mestu ne morem napisati imena zdravila in vseh parametrov psihoterapije. Ne oklevajte!

Lep pozdrav!

New Report

Close