Najdi forum

Depresija zaradi bolezni ?

Sredi avgusta sem zbolel z virusno angino(mononukleoza – EBV virus).
En teden sem bil v bolnici na infekcijskem oddelku.
En mesec in pol sem bil na bolniški. Ker je bila to moja prva daljša bolezen in na začetku nisem vedel kaj mi je, me je verjetno zagrabila panika in sem imel samo negativne misli.
Čeprav so vsi izvidi v mejah normale in ta bolezen po besedah doktorja naj ne bi imela trajnih posledic se ne morem znebiti občutka, da bom takšen kot sem bil preden sem zbolel.
Ker nisem poznal te bolezni, sem začel že na začetku brskati po internetu, da bi videl , kaj to sploh je. Seveda je pisalo tudi veliko slabih stvari, ki si jih sedaj nikakor ne morem spraviti iz glave, ampak se samo nabirajo in nabirajo.
Psihično stanje se mi je poslabšalo za 100%. Prej sem bil vedno vesel,nasmejan in poln energije. Ves čas odkar sem zbolel in tudi še sedaj mislim samo na bolezen, ne morem se skoncentrirati, vedno sem zelo zelo slabe volje(čeprav imam dosti razlogov za nasprotno raspoloženje(ljubeča žena, dojenček,dobri prijatelji,..). Večkrat brez razloga planem v jok. Ne vem več, kaj je to smeh. Ne morem se skoncentrirati in zbrati. Imam čudni glavobol v čelnem predelu in zgornjem delu nosa. Na vso moč se poskušam spraviti k sebi, vendar mi nikakor ne uspe, tako, da sem jezen že sam na sebe. Proti večeru se navadno umirim in sem boljše volje, ko pa pride jutro in je potrebno v službo pa imam zopet v mislih, da bo spet vse po starem(,da bom spet razmišljal samo negativo.) in res je tako. To traja že nekaj mesecev in ne vidim izhoda.
Kaj je narobe z mano ?

Motnje volje in utrujenost se kažejo običajno še nekaj tednov po prebolelem infektu, depresivno stanje,kot ste ga opisali vi, pa je lahko samostojna težava,ki je v jesenskem času nasploh pogosta.Psihiater vam bo poleg vedenjskih tehnik za dvig razpoloženjskega nivoja predpisal verjetno še katerega od antidepresivov zadnje generacije, zato ne odlašajte!
Lepo pozdravljeni!

Gorazd pozdravljen!

Tudi jaz sem letos aprila zbolel za EBV okuzbo. Trajala je priblizno vse tja do sredine junija. Potem sem imel “mir” kaksen mesec ali dva, nato pa so se mi zopet pojavili cudni glavoboli (meni popolnoma neznan ter nov vzorec), omotica, nespecnostm, tesnobe, depresija, pesanje kratkotrajnega spomina itn.) Star sem 26 let in me je to zaradi obdobja v katerem sem (mlad in poln energije-bil!!!) se bolj potrlo kot sicer. Pri sebi opazam padec umskih sposobnosti, brezvoljnost, nobene energije za delo itn. Posvetoval sem se z mnogimi zdravniki in verjetno v najinem primeru gre za t.i. sindrom kronicne utrujenosti, ki je lahko posledica te okuzbe. Jaz jemljem Xanax (proti anksioznosti) in Zoloft (antidepresiv). Zdravnica mi je rekla ter pravtako tudi doktor, ki me je zdravil na infekcijski kliniki, da gre tu za dolocene postinfekcijske komplikacije, ki jih ta Epstein Barrov virus povzroca. Mislim, da bova v prvi vrsto morala biti zelo pozitivna (se posebej zjutraj, ko je najvecja kriza), verejtno tudi kaksen psihoterapevt ne bo odvec. To je stanje, ki traja nekaj casa in ga bova morala enostavno prebroditi. “Jesenske” utrujenosti, ker izkljuci, kajti jaz sem vse jeseni do sedanje prezivel poln energije in elana, letosnja pa me bolj spominja na eno megleno ulico, po kateri moram hoditi, da pridem do sonca.

New Report

Close