Najdi forum

Pozdravljeni!
Pišem prvič in to z razlogom da si pridem z določenimi stvarmi na jasno. Da opišem moj primer: Sem sicer dokaj srečno poročena z ločenim moškim in imava krasno 14 mesečno hčerkico. Res je vse lepo in v redu, dokler se občasno, ampak res obačasno, moj mož ne napije. V treznem stanju je nežen, zanesljiv, dober, prijazen skratka čisto v redu, tak kot mi odgovarja.
Zdaj pa naj opišem ko je v pijanem stanju, stalno se krega nad vsemi in nad vsem, je zelo piker in ponižuje ljudi, največkrat mene in to s takimi grdimi besedami in žaljivkami in tudi grožnjami (da me bo udaril in razbil totalno), da sem se nekajkrat komaj obvladala da nisem ušla in sem se zelo prestrašila, da sem se kar tresla. Dugače sploh nisem ne živčna in nimam kakšnih večjih problemov z nikomer in z ničemer. Sem kar zadovoljna s svojim življenjem, ker si stvari rešujem kot si pač vem in znam če pridem do kakšnih svojih problemov. Tega, ki mi ga povzroča on s svojimi izjavami ko je pač pijan, si pa ne znam in ne morem razlagati, oziroma kako naj sploh reagiram, ko je on pijan in me gnajvi in sploh ne naredim nobene stavi v redu tudi če sem tiho in ne reagiram na njegove besede. Res ne vem v čemu je problem vsega tega, sva imela resne pogovore o temu problemu, on pač trdi da se takrat ne more obvladati(jaz pa mislim da se noče?ne vem)drugič pa govori da so to posledice udarca v glavo in da se ne razumem z njegovo bivšo družino in ga to jezi, čeprav sploh nimamo stikov in nobenemu nič žalega nočem samo pustim jih na miru in si želim, da tudi drugi pustijo mene pri miru.
Res me je to pred kakšnim mesecem čisto potrlo, ko je spet prišlo do tega razgrajanja si nikoli več ne želim da bi do tega prišlo.
Prosim za kakšno pijasnilo oz.nasvet ali pa tudi grajo, skratka karkoli oprijemljivega, kar bi mi odprlo oči ali pa da sploh ne bi reagirala na to, ker so tudi besede lahko zelo boleče.
Hvala.

Prva ugotovitev: vaš mož je zasvojen z alkoholom in bo brez zdravljenja stanje napredovalo.
Druga ugotovitev: ste sicer malce naivni, vendar se vam že krepi odločnost, zato boste moža spremili v področno alkohološko ambulanto ( v Ljubljani na Poljanski nasip 58), kjer se boste dogovorili za najprimernejšo obliko zdravljenja.
Če hočete možu prihraniti ponovno ločitev, mu podariti telesno in duševno zdravje sebi in otrokom pa omogočiti srečno in prijetno družinsko vzdušje, ne odlašajte!
Le pozdrav!

New Report

Close