Najdi forum

Se zdravim za psihozo, jemljem tablete in dobivam injekcije. Imam tudi druge probleme, ki jih ne znam rešiti (Nisem sposobna delati več kot en mesec nakar se mi ustavi, nimam volje, da bi sploh kaj delala, če pa sedim in ne delam nič sem nemirna in tega občutka ne morem prenesti). Zdravnica mi je dovolila, da govorim z nekom, ki zdravi z metodo hipnoze. Ker do sedaj nisem našla nikogar, ki bi se s tem ukvarjal pri nas, (obstajajo pa centeri za zdravljeneje s hipnozo v Ameriki. Bila sem na njihovih spletnih straneh) vas prosim, če mi lahko pomagate z vašim nasvetom, oziroma če v Sloveniji tudi obstaja zdravljenje s hipnozo ter kdo se s tem ukvarja. Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Pozdravljeni!
Hipnoza je učinkovita le v omejenem področju psihičnih težav, na žalost psihoza ne sodi mednje, pomanjkanje volje pa je prav ena od osnovnih značilnosti psihoze. Ker obstaja dandanes kar nekaj novih preparatov, ki zboljšujejo aktivnost, razpoloženje in s tem vplivajo tudi na voljo, bo verjetno smiselno, da bosta skupaj z vašim psihiatrom opredelila tiste vaše želje in cilje, ki so vam najpomembnejši, morda tudi izdelala predlog za spremembo delovnega področja, vsekakor pa bosta dosegla soglasje za izbiro tiste kombinacije zdravil, ki bo glede na vaše specifične težave najučinkovitejša. Še vedno ostaja sredstvo prvega izbora z vedenjskimi terapevtskimi nalogami podprta psihofarmakoterapija.

Lepo pozdravljeni!

New Report

Close