Najdi forum

Pozdravljeni!
Stara sem 28 let in že nekaj časa živim z 12 let starejšim moškim. V začetku je bilo vse lepo tako kot je verjetno povsod zadnje leto in pol pa je pravi obup. Partner me vse bolj nadzoruje mi preverja moj telefon in bog ne daj da bi se s kakšnim moškim ki je njemu sumljiv pogovarjala.
Non stop me obtožuje da imam ljubimca , da komaj čakam da se ga znebim, …
Ne vem več kaj naj storim kajti naveličana sem že vsega tega njegovega obtoževanja in pa dokazovanj da vse to ni res.
Včasih več ne vem kdo je potreben poštenega pogovora pri psihijatru , jaz ali on.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni!
Ljubosumnost sodi mjed najhuše težave, ki jih pozna psihiatrija.Najhujše so po eni strani za prizadetega ker hudo trpi in si prav pogosto sam ne more pomagati z logičnim premišljanjem, prav tako pa za psihiatra, saj so tovrstne težave po pravilu nadvse trdovratne in zahtevajo tudi zanj veliko truda in prizadevanja.Pri nastanku igra pomembno vlogo pretirano uživanje alkohola in se s popolnim prenehanjem pitja ljubosumnost zelo zmanjša, hkrati pa vsekakor svetujemo psihoterapevtsko vodenje para,saj lahko z razrešitvijo psihodinamskih dejavnikov okrepimo oslabljeno samospoštovanje, ki je eden od temeljnih razlogov za ljubosumje.V posameznih primerih predstavlja ljubosumje le vrh ledene gore- resnejšega bolezenskega procesa,ki se brez pomoči strokovnjaka ne da ukrotiti,
zato se vsekakor se oglasita pri psihiatru, le skupaj boste namreč nadlogi kos.
Le pogum!

New Report

Close