Najdi forum

homoseksualnost in otrok

pozdravljeni,

iz “prejšnjega” življenja imam sina, ki je zdaj star 16 let; ves čas sva imela zelo intenzivne stike, ki so se v zadnjem času še poglobili; zadnjih nekaj let živim s svojim fantom v skupnem gospodinjstvu in zelo dobro se razumeva. sin prihaja na obisk preko vikendov (ni iz istega mesta) in vsi trije se dobro razumemo.
s sinom se pogovarjava o marsičem, vendar sem v dilemi kdaj začeti pogovor o moji (spremenjeni) seksualni orientaciji. zdaj je pač v obdobju, ko ima veliko težav s svojo adolescenco in iskanjem samega sebe; mislim, da mu je zadeva popolnoma jasna, vendar o tem še nisva govorila; sam je bil do mene zelo odkrit in občutek imam, da bi moral biti tudi jaz do njega. po drugi strani pa se mi zdi, da bi ga s svojo zgodbo še dodatno obremenil v tem občutljivem obdobju.
naj počakam, da sam vpraša kako je s tem? naj odprem temo sam? (se mi zdi, da bi to moral narediti, ko je bil še majhen)
kaj naj storim?

tine

Spoštovani!

Da bi sin po vseh informacijah,ki jih je bil do svojega 16. leta deležen v okviru šolskega učnega načrta, in informacijah, ki si jih je o homoseskualnosti izmenjal z vrstniki, ne slutil, v kakšnem razmerju živi njegov oče je praktično neverjetno, vendar sklepam,da mu je o tem neprijetno začeti pogovor, zato morate to storiti vi.Tudi če zase tovrstne spolne usmeritve ne sprejema, bo cenil zaupanje, ki mu ga s takim pogovorom izražate,skratka ostali boste pošteni in spoštovanja vredni oče.Če ima prijateljico, naj jo ob kakšni priliki pripelje s seboj

Lep pozdrav!

Mag.Vanja F.Rejec, dr.med.

New Report

Close