Najdi forum

kriza srednjih let?

Pozdravljeni.
Moja tezava se je pospeseno zacela kazati zadnje leto, ko sem zaradi nestrinjanja z nadrejenimi pustila sluzbo.Mislila sem, ne bo mi problema najti drugo sluzbo, saj imam dovolj siroko izobrazbo VI stopnje,ampak sem se ustela.Ze skoraj eno leto sem namrec doma, v breme mozu in to me je zacelo ze zelo moriti, saj nikamor ne grem, stalno sem doma…Prosenj za delo sem napisala ze toliko, da ne vem vec.Kako naj se izkopljem iz tega?

Pozdravljeni!
Za kesanje je malo pozno,saj zdaj doživljate posledice prenagljenih odločitev, ki jih za nazaj ne boste mogli spremeniti, ob prihodnjih pa bo treba pri tehtanju vseh pričakovanj, ugotoviti tudi stopnjo varnosti takšnih odločitev. Če ste v osnovi nagnjeni k hitremu odločanju si vzemite čas za posvet z možem, prijatelji, znanci, svojo odločitev “prespite” nekaj noči in jo šele potem realizirajte. Upoštevati morate tudi dejstvo, da se možnost zaposlitve manjša sorazmerno z leti in da boste morali konkurirati mlajšim, ki prvič iščejo delo in imajo zato prednost. Morda bi vam koristilo, če bi v prošnjah za zaposlitev navedli kakšna posebna znanja, ki bi dali vaši ponudbi večjo težo. Iz vaših besed je slutiti depresivno naravnanost, zato ne bi bilo odveč, da bi se tudi o tem v živo posvetovali s strokovnjakom, ki bi mu lahko zaupali več zanj pomembnih dejstev, on pa bi vam poleg nasveta morda predpisal za krajši čas tudi kakšno zdravilo. Verjetno je, da zaradi svojega sedanjega počutja svojo celotno perspektivo vidite temnejšo, kot v resnici je.
Le pogum!

Lepo pozdravljen!

Mag.Vanja F.Rejec, dr.med.

New Report

Close