Najdi forum

Pozdravljeni!
Pogosto me boli glava, predvsem če dosti študiram.
Kaj se da narediti?

Janko!

Predvsem Vam svetujem najprej pregled pri okulistu. Če se namreč glavobol pojavlja le ob napenjanju oči, se bo težava sama popravila po korekciji dioptrije. V kolikor pa gre za tenzijski glavobol, to je tak, ki nastane zaradi psihične napetosti, pa bi bilo potrebno ugotoviti razlog za nastanek tenzije. Seveda je to preobširna tema za tovrstno dopisovanje, v tem primeru bi bilo potrebno obiskati enega od psihiatrov. Za prvo silo si poskušajte pomagati z blagim analgetikom, ki ga kupite v lekarni brez recepta npr. Panadol ali Lekadol.
Lep pozdrav!

Dr.Rejec

Pozdravljen!

Lahko povem le, kako se jaz zoperstavljam raznim glavobolom in utrujenostjo med študiranjem. Zelo je pomembno, če imam med študijem pavzo, torej da se malce sprehodim, morda prezračim sobo, … pomaga seveda tudi telovadba, sproščanje, meditacija, pravilna prehrana (osvežujeoča, torej sveža – sadje, zelenjava), nič alkohola in cigaret, dosti spanja. Če pa me že kljub vsemu začne boleti glava, nikdar ne posegam po zdravilih (tudi po Aspirinih, Lekadolih in podobnih ne), vendar za tisti dan prekinem s študijem in počnem nekaj bolj razvedrilnega.

Skratka, zdrav duh v zdravem telesu prinese tudi dobre uspehe pri študiju.

Vso srečo,
Borut

New Report

Close