Med.Over.Net

Psihiatrija

Odgovarjajo: Daniela Fiket, dr. med. specialistka psihiatrije in psihoterapevtka

Psihična stiska, strah, fobija, anksioznost, panika, terapija, uporaba zdravil, diagnoza, depresija, psihoza, bipolarna motnja, pomoč in svetovanje ob življenjskih dilemah.

Daniela Fiket , dr. med. specialistka psihiatrije in psihoterapevtka

Daniela_Fiket

Eglonyl

Default avatar

naja5

Spoštovani,
imam eno vprašanje. Stara sem 43 let in od 36. leta jemljem tablete Eglonyl (sulpirid). Jemljem dvakrat na dan po 200 mg, to je skupaj 400 mg na dan. Tablet ne morem menjati za druge, ker mi ostale tablete ne ustrezajo. Te tablete mi nikoli niso povzročale povečanega apetita, prej nasprotno.
Zanima me ali je možno, da se to spremeni in mi lahko sedaj te tablete povzročajo povečan apetit in s tem porast telesne teže?
Hvala lepa za odgovor in lp.
Default avatar

Daniela_Fiket

Pozdravljeni,

načeloma je odgovor ne. Potrebno bo izključiti druge vzroke za porast teže, predvsem ščitnico, ki po 40 letu pogosto nagaja. Zavedat se je treba, da že majhno zmanjšanje količine gibanja + upočasnjen metabolizem (leta) + nespremenjena prehrana lahko pripelje do pomembnega porasta teže.

Lep pozdrav,
Daniela Fiket, dr.med.
Specialistka psihiatrije
Transakcijska analitičarka-svetovalka

Psihoterapija v Ljubljani in po Skype-u!
Mail: [email protected]
http://psihoterapija-fiket.si
cron