Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ Testiranje učiteljev in otrok

Testiranje učiteljev in otrok

Tu na MON-u in po medijih je cel halo okoli obveznega testiranja učiteljev, raznorazni pozivi ter vpitje o pravicah učiteljev. Osebno nisem za obvezno testiranje. Moti me, ker ni bil noben tako glasen, ko so pozivali k testiranju v zdravstvu ter gospodarstvu. Najbolj pa mi je oduren ta argument, ko cela množica učiteljev vpije in poziva k testiranju otrok. Učitelji, ki naj bi razumeli razliko med odraslo odgovorno osebo in nepolnoletno osebo, drugačnemu pravnemu položaju enih in drugih, ki jih konec koncev pozna vsak s poklicno šolo. Ne, ni isto, če se gre testirati učitelj ali otrok. A res ne dojamete, da ste vi na delovnme mestu, ki ga prostovoljno opravljate in imate izbiro? Ne morete enačiti svojega položaja z otrokom, starši, ki so pač v drugačnem razmerju. Če še razumem to, da niste ravno kakšen miselni trust izbirek učiteljev, pa enastavno ne razumem, odkod premorete toliko sovraštva, gneva in zaničevanja do otrok, šolarjev? Pa saj ste same izbrale ta poklic. Kako lahko izbereš poklic učitelja, nato pa z vsako drugo besedo po javnih forumih netiš nestrpnost in to nestrpnost do otrok? Moram priznati, da toliko gnojnice, kot sem jo prebrala tu po forumih od raznoraznih učiteljic do staršev, do otrok, nisem zasledila nikjer drugje. Pa kako lahko potem opravljate svoje delo? Pa zakaj ste sploh še v tem poklicu? Ali si predstavljate, da bi mi v zdravstvu stresali take čez naše paciente? Resno, kaj je narobe z našimi šolniki? Predn znorite, ne, še nimam otrok in si jih prav nič ne želim šolati v takih gnojnih jamah z takimi učitelji, ki na koncu koncev, sebe sovražijo še bolj, kot starše in otroke.

Tu ni bistvo ali učitelj razume razliko med odraslo polnoletno osebo in mladoletno osebo, ampak če jo razume virus. Po najnovejših dognanjih, virus tega ni sposoben. Če delaš v zdravstvu, bi to moral vedeti. Zato se poraja vprašanje, zakaj netiš in širiš nestrpnost do učiteljev.


Tu na MON-u in po medijih je cel halo okoli obveznega testiranja učiteljev, raznorazni pozivi ter vpitje o pravicah učiteljev. Osebno nisem za obvezno testiranje. Moti me, ker ni bil noben tako glasen, ko so pozivali k testiranju v zdravstvu ter gospodarstvu. Najbolj pa mi je oduren ta argument, ko cela množica učiteljev vpije in poziva k testiranju otrok. Učitelji, ki naj bi razumeli razliko med odraslo odgovorno osebo in nepolnoletno osebo, drugačnemu pravnemu položaju enih in drugih, ki jih konec koncev pozna vsak s poklicno šolo. Ne, ni isto, če se gre testirati učitelj ali otrok. A res ne dojamete, da ste vi na delovnme mestu, ki ga prostovoljno opravljate in imate izbiro? Ne morete enačiti svojega položaja z otrokom, starši, ki so pač v drugačnem razmerju. Če še razumem to, da niste ravno kakšen miselni trust izbirek učiteljev, pa enastavno ne razumem, odkod premorete toliko sovraštva, gneva in zaničevanja do otrok, šolarjev? Pa saj ste same izbrale ta poklic. Kako lahko izbereš poklic učitelja, nato pa z vsako drugo besedo po javnih forumih netiš nestrpnost in to nestrpnost do otrok? Moram priznati, da toliko gnojnice, kot sem jo prebrala tu po forumih od raznoraznih učiteljic do staršev, do otrok, nisem zasledila nikjer drugje. Pa kako lahko potem opravljate svoje delo? Pa zakaj ste sploh še v tem poklicu? Ali si predstavljate, da bi mi v zdravstvu stresali take čez naše paciente? Resno, kaj je narobe z našimi šolniki? Predn znorite, ne, še nimam otrok in si jih prav nič ne želim šolati v takih gnojnih jamah z takimi učitelji, ki na koncu koncev, sebe sovražijo še bolj, kot starše in otroke.
[/quote

Govorim v svojem imenu in si upam trditi, da tudi v imenu nekaterih kolegov.

Na problem v zvezi s testiranjem učiteljev je treba pogledati širše.
Ne gre za to, da učitelji nismo pripravljeni opraviti testiranja z namenom preprepčitev okužb in v dobro otrok, ki si jih zelo želimo v šoli. Tako kot v zdravstvu in sociali, je tudi v šolstvu večina zaposlenih takšen osebnostni profil, ki se praviloma prilagaja in razdaja drugim. Po podatkih objavljenih v medijih, je testiranje zavrnilo le 0.6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih v VIZ.

Srž problema je drugje:
1. MIZS z go. Kustec na čelu že od marca naprej ni sposobno spraviti skupaj ene pametne strategije, kako otroke vrniti ali ohraniti nazaj v šolah, kljub neštetim predlogom in pobudam strokovnih delavcev in praktikom.
2. MIZS z go. Kustec na čelu že vsaj pol leta pritiska, ob svoji zgoraj omenjeni nesposobnosti, na učitelje in druge strokovne delavce in pogojuje vračilo učencev v šole s tem, da učitelji prevzamemo polno odgovornost za širjenje virusa med učenci. Ker tega nismo sprejeli, so zdaj uvedli obvezno testiranje. S tem, da:
– se testira izključno delavce šole, ne pa tudi učencev in ostalih. To konkretno pomeni, da se v šoli s 500 učenci testira cca 75 učiteljev in drugih delavcev. S tem, da se učenci razredne stopnje, v primeru, da se pouk izvaja v skladu z navodili NIJZ, dnevno srečujejo z max. 3 učitelji, učitelj pa, pod predpostavko, da uči samo v svojem oddelku, z 28 učenci in več.
Pri učencih predmetne stopnje, kjer učenci dnevno poslušajo po cca 5 predmetov (plus, minus), to pomeni, da se dnevno sreča s 5 učitelji. Ti isti učitelji na dan zamenjajo po 150 učencev za katere nimajo zagotovila, da so negativni, prav tako učneci ne nosijo zaščitnih mask, da o higienskih ukrepih in socialni distanci ne govorimo. Pedagoški delavici pa zelod vemo, kako dosledni so/ste starši pri pošiljanju bolnih otrok v šolo in vrtec.
Zadeva je podobna, kot bi od prodajalk zahtevali, da se tedensko tesirajo in jim grozili z osebno odgovornostjo in izgubo službe, medtem ko bi v trgovine lahko prosto prihajali kupci brez zaščitnih mask in drugih omejitev. Problem je smiselnost enostranskega tesitranja in prelaganje odgovornosti na učitelje, ker MIZS ne zna/zmore/noče opraviti svoje naloge.
– stroka po vsem svetu jasno opozarja na nezanesljivost testov;
– vse vemo, na kak način in za kakšen denar je skupina mladeničev nabavila dotične teste;
… pa še bi se dalo o temi razpredati.

Draga neločijoodraslihodotrok, predvidevam, da si še mlada. Stvari nikoli niso črnobele. Tako kot v tvoji stroki, tudi v moji ne preživijo tisti, ki ne delajo z ljubeznijo do svojih uporabnikov. Prav pa je, da se med seboj poslušamo in vsaj poizkusimo slišati. Brez obsojanj in nepotrebnih žalitev.

Strah nas naj bo časov, ko bodo tudi učitelji začelo nemo in nekritično sprejemat vse, kar nam naloži vlada.


Točno tako.
V prostoru se nahaja 20 ljudi, in en od teh se mora obvezno testirat, ostalim se ni treba in jih tudi ne testirajo.

Kaj pridobimo s tem?

New Report

Close