Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus V vrtcih in šolah je trenutno okoli 1500 okuženih otrok

V vrtcih in šolah je trenutno okoli 1500 okuženih otrok

To so statistična predvidevanja, ki najbrž držijo!

1500 otrok brez mask, na vsaki šoli povprečno eden. V enem, največ dveh tednih bomo imeli 3. val!

Pismo ljudje, ne vidite dlje od svojega nosa. Prav vsak članek vas lahko zavede, kaj članek, en stavek je dovolj.

V Franciji imajo cel čas od septembra odprte šole. Koliko valov bi tam napovedala? No, daj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ze cel cas sem zelo pozitivno naravnana kar se tice celotne situacije v svetu in Covid-19 ampak moram priznati, roko na srce, da prvic v vseh letih odkar sem v tujini, ne zelim nazaj v Slovenijo. To kar pa vam delajo in vasim otrokom je pa milo receno ena velika sprdnja!
Nasi otroci so v solah od septembra brez prekinitev, Zack redno zunaj trenira nogomet, Marku se je sele pred kratkim koncal trening kosarke v dvorani. Zack je imel v januarju v okviru sole plavalni tecaj!!
Seveda imamo tudi mi ukrepe, danes zvecer nas cakajo novi ampak pustili so vsaj otrokom ziveti!
Zdi se mi kot da v Sloveniji vlada neka apaticnost. Pred nosom trosijo vas denar iz vasih zepov za miljonske biznise z mulci z Instagrama, Jansa s svojim twitanjem kvari ugled drzave, da se nam posmehuje cel svet, ljudje so brez sluzb, brez denarja, ne upam si niti omeniti kaj je z vsemi tistimi, ki so bili na robu prezivetja ze pred Korono… ampak vi se se vedno ne zganete. Cist po “slovensko” hlapcevsko sprejemate vse kar vam servirajo in jamrate sami sebi v brado!
Vase nezadovoljstvo pa verjetno najbolj obcutijo vasi najblizji namesto, da bi koncno enkrat udarili po mizi in se uprli.
Ne pravijo zastonj, da je navada zelezna srajca in mi Slovenci smo pac navajeni, da se raje ukvarjamo s tem kaksen avto ima sosed in novimi okni v sosednji hisi, na politiko pa tako nimamo vpliva, a ne?
Ampak ne pozabit, ta politika trenutno vzgaja vasega otroka! Vi nimate absolutno nobenega vpliva na velik del razvoja in zivljenja, otrostva, vasega otroka! Vi otroku ne smete sneti maske! Vi otroku ne morete nuditi potencialno najbolj ucinkovito metodo izobrazevanja, vi otroku ne morete dovoliti niti igre z ostalimi otroci! Vi otroku ne morete dovoliti niti druzenje z babicami in dedki v domovih! In vi svojemu otroku ne morete nuditi niti osnov (druzenje, struktura dneva, stimulacija okolja, izrazanje custev) za njegovo mentalno zdravje!!
Boste res Slovenci moji, se vedno nosili zelezno srajco?

Mislim predvsem na komentar o brez denarja. Pomojem si malo pozabila, kako je pri nas. Daleč od tega, sa bi bili Slovenci brez denarja. V glavnem so to tisti, ki so bili že prej brez. Upam, da ne bereš samo forumov in komentarjev na netu, ampak imaš kontakte tudi s kakšnimi Slovenci. Večini nam gre prav dobro. Malo se je treba znajt in prilagodit. Tako kot vedno.

Mislim predvsem na komentar o brez denarja. Pomojem si malo pozabila, kako je pri nas. Daleč od tega, sa bi bili Slovenci brez denarja. V glavnem so to tisti, ki so bili že prej brez. Upam, da ne bereš samo forumov in komentarjev na netu, ampak imaš kontakte tudi s kakšnimi Slovenci. Večini nam gre prav dobro. Malo se je treba znajt in prilagodit. Tako kot vedno.
[/quote]

osebno poznam primere, ki so že bili prej socialno ogroženi. Vem za primere, kjer je otrok jedel samo tisto, kar je dobil v šoli. Malica, kosilo pa kak kos kruha” za po popoti”. Verjamem, da to niso edini primeri v državi. Potem vse te raziskave, kjer se je že prej govorilo o ljudeh, ki živijo pod pragom revščine. Zato ne laži in ne idealiziraj stanja. Ker to, ni!!!

osebno poznam primere, ki so že bili prej socialno ogroženi. Vem za primere, kjer je otrok jedel samo tisto, kar je dobil v šoli. Malica, kosilo pa kak kos kruha” za po popoti”. Verjamem, da to niso edini primeri v državi. Potem vse te raziskave, kjer se je že prej govorilo o ljudeh, ki živijo pod pragom revščine. Zato ne laži in ne idealiziraj stanja. Ker to, ni!!!
[/quote]

Ponavadi se pri takih doma ne špara pri pijači in cigaretah.

osebno poznam primere, ki so že bili prej socialno ogroženi. Vem za primere, kjer je otrok jedel samo tisto, kar je dobil v šoli. Malica, kosilo pa kak kos kruha” za po popoti”. Verjamem, da to niso edini primeri v državi. Potem vse te raziskave, kjer se je že prej govorilo o ljudeh, ki živijo pod pragom revščine. Zato ne laži in ne idealiziraj stanja. Ker to, ni!!!
[/quote]

Kljub bonbočkom, ki jih vlada deli, pa se je število ekonomsko ogroženih bistveno povečalo. Tisti, ki tega ne verjame, naj gre vprašati na Rdeči križ, Karitas oz. tisto ustanovo ki ji on bolj zaupa.
To, da ima povprečni Slovenec danes več denarja na računu, je posledica omejitev trošenja denarja (večina trgovin zaprtih, ni potovanj, večina športnih aktivnosti onemogočena, restavracije in kulturne ustanove so zaprte, storitve obrtnikov so omejene). In ko bo prišlo do omejitve ukrepov, se bodo ta sredstva začela sproščati in pojavila se bo inflacija.
In tedaj bodo najrevnejši še bolj ogroženi, večina revnejša, le bogati bodo ostali bogati oz. bodo še bogatejši.

Ponavadi se pri takih doma ne špara pri pijači in cigaretah.
[/quote]

da vedno vse zanikaš. Boš že vedel. Žal, kot vedno nimaš prav.

Pri vas v Franciji so dijaki in študentje štrajkali, ker so hoteli pouk na daljavo zaradi varnosti.

Pri vas v Franciji so dijaki in študentje štrajkali, ker so hoteli pouk na daljavo zaradi varnosti.
[/quote]

Ja, kak so pa štrajkali, da so ohranili to strašno varnost, prek spleta, od doma?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

kdo je ta opica od Beovičke, mater ji fašistično!!!!
seje samo strah med ljudi za ne vem koliko tisoč evrov na mesec………
kdo je ta IHAN ki ima 300.000 evrov letnih prihodkov, kdo mu ta denar nakazuje, da klamfa take po TV.jih….banda mafijska!!!!

osebno poznam primere, ki so že bili prej socialno ogroženi. Vem za primere, kjer je otrok jedel samo tisto, kar je dobil v šoli. Malica, kosilo pa kak kos kruha” za po popoti”. Verjamem, da to niso edini primeri v državi. Potem vse te raziskave, kjer se je že prej govorilo o ljudeh, ki živijo pod pragom revščine. Zato ne laži in ne idealiziraj stanja. Ker to, ni!!!
[/quote]

No, jaz pa poznam 3 primere teh, o katerih govoriš, ki zdaj že 3 mesece dobivajo kosilo v šoli za s sabo domov, brezplačno. Ki ga ne pojejo, ker otroci tega ne jedo, zadevo dajejo psom!! Prinesejo iz šole, malo pobrskajo in dajo psu. Zadnjič mi je ena govorila, da pač njeni niso navajeni tega jest, da imajo raje sendvič, škoda da ne dajejo sendvičev. In da gredo iskat, da nafutrajo psa…. Toliko o teh tvojih lačnih… Pa da jih redno ne pride iskat vsaj šestina prijavljenih na kosilo. Sem nosila enim takim domov, ker niso imeli avta in sem imela priliko videt, koliko jih ni prišlo iskat kosila. In ko sem odnesla zadevo, sem potem drugi dan, ko sem prinesla drugo, videla na mizi nedotaknjeno tisto od prejšnjega dne. Da jim ni bilo dobro- zrezek in riž, solata. Samo nehajte mi o teh, ki nimajo toplega obroka….

okej, niso vsi taki…ampak veliko jih je. Pa moja soseda, vedno jamra, kako nič denarja ne ostane, pa da nima niti za kos pice za kupit. Pa jo vprašam, a niste dobili od RK neka živila včeraj? ja, ampak to samo moke, kvase, cukre in to. No, ugotovimo, da ima doma sestavine za narediti 10 pic (vključno s konzervami tune…), ženska brezposelna, pa ne zna nič sama narediti.

Ponavadi se pri takih doma ne špara pri pijači in cigaretah.
[/quote]
Ne sodi po sebi.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


A imate, če se izkaže da je kakšen otrok pozitiven, karanteno v razredu? Kaj pa če otrok smrka, kašlja, se ga testira, je doma, gre lahko v šolo?

No, jaz pa poznam 3 primere teh, o katerih govoriš, ki zdaj že 3 mesece dobivajo kosilo v šoli za s sabo domov, brezplačno. Ki ga ne pojejo, ker otroci tega ne jedo, zadevo dajejo psom!! Prinesejo iz šole, malo pobrskajo in dajo psu. Zadnjič mi je ena govorila, da pač njeni niso navajeni tega jest, da imajo raje sendvič, škoda da ne dajejo sendvičev. In da gredo iskat, da nafutrajo psa…. Toliko o teh tvojih lačnih… Pa da jih redno ne pride iskat vsaj šestina prijavljenih na kosilo. Sem nosila enim takim domov, ker niso imeli avta in sem imela priliko videt, koliko jih ni prišlo iskat kosila. In ko sem odnesla zadevo, sem potem drugi dan, ko sem prinesla drugo, videla na mizi nedotaknjeno tisto od prejšnjega dne. Da jim ni bilo dobro- zrezek in riž, solata. Samo nehajte mi o teh, ki nimajo toplega obroka….

okej, niso vsi taki…ampak veliko jih je. Pa moja soseda, vedno jamra, kako nič denarja ne ostane, pa da nima niti za kos pice za kupit. Pa jo vprašam, a niste dobili od RK neka živila včeraj? ja, ampak to samo moke, kvase, cukre in to. No, ugotovimo, da ima doma sestavine za narediti 10 pic (vključno s konzervami tune…), ženska brezposelna, pa ne zna nič sama narediti.
[/quote]

teh tvojih namišljenih primerov, je treba zanemariti dejstvo, da so med nami ljudje ki nimajo kaj jesti. Jaz poznam tudi take, ki vozijo luksuzna vozila, nosijo krzna, zbirajo račune od ljudi ko ne konzumirajo alkohola, cigaretov in potem s temi računi hodijo na RK. Problem, je v vašem posploševanju in zanikanju. Seveda, je ljudi vseh sort. Vendar v večini so lačni. Prav tako, je tema za sebe, otroci alkoholikov, kaj se dogaja s temi otroki za štirimi stenami. Potem nasile v družinah. Kaj pa o tem, tudi ne smemo govorit, da so žrtve nastale situacije. Koliko otrok prej, se je zateklo v šolo, žena v službo in so tam imeli svoj mir. Različne zmene in podobno. Dajte, če nabijate o neki empatiji. Vzemite širši in globlji pogled v vse skupaj. Ne pa da se impulzivno odzovete s prvo mislijo na post.

Novega slovenskega ministra za zdravje in njegovo Beopicko pred zid, enako kot romunska revolucija 1989.
[img]https://i.ytimg.com/vi/z7ipOe5voY4/hqdefault.jpg[/img]

No, jaz pa poznam 3 primere teh, o katerih govoriš, ki zdaj že 3 mesece dobivajo kosilo v šoli za s sabo domov, brezplačno. Ki ga ne pojejo, ker otroci tega ne jedo, zadevo dajejo psom!! Prinesejo iz šole, malo pobrskajo in dajo psu. Zadnjič mi je ena govorila, da pač njeni niso navajeni tega jest, da imajo raje sendvič, škoda da ne dajejo sendvičev. In da gredo iskat, da nafutrajo psa…. Toliko o teh tvojih lačnih… Pa da jih redno ne pride iskat vsaj šestina prijavljenih na kosilo. Sem nosila enim takim domov, ker niso imeli avta in sem imela priliko videt, koliko jih ni prišlo iskat kosila. In ko sem odnesla zadevo, sem potem drugi dan, ko sem prinesla drugo, videla na mizi nedotaknjeno tisto od prejšnjega dne. Da jim ni bilo dobro- zrezek in riž, solata. Samo nehajte mi o teh, ki nimajo toplega obroka….

okej, niso vsi taki…ampak veliko jih je. Pa moja soseda, vedno jamra, kako nič denarja ne ostane, pa da nima niti za kos pice za kupit. Pa jo vprašam, a niste dobili od RK neka živila včeraj? ja, ampak to samo moke, kvase, cukre in to. No, ugotovimo, da ima doma sestavine za narediti 10 pic (vključno s konzervami tune…), ženska brezposelna, pa ne zna nič sama narediti.
[/quote]

moja prijateljica deli hrano tem revčkom in jo vedno zmanjka, ker nekateri prosijo če imajo kaj več hrane, pa je ne morejo dati, ker je kar pritisk.

No, jaz pa poznam 3 primere teh, o katerih govoriš, ki zdaj že 3 mesece dobivajo kosilo v šoli za s sabo domov, brezplačno. Ki ga ne pojejo, ker otroci tega ne jedo, zadevo dajejo psom!! Prinesejo iz šole, malo pobrskajo in dajo psu. Zadnjič mi je ena govorila, da pač njeni niso navajeni tega jest, da imajo raje sendvič, škoda da ne dajejo sendvičev. In da gredo iskat, da nafutrajo psa…. Toliko o teh tvojih lačnih… Pa da jih redno ne pride iskat vsaj šestina prijavljenih na kosilo. Sem nosila enim takim domov, ker niso imeli avta in sem imela priliko videt, koliko jih ni prišlo iskat kosila. In ko sem odnesla zadevo, sem potem drugi dan, ko sem prinesla drugo, videla na mizi nedotaknjeno tisto od prejšnjega dne. Da jim ni bilo dobro- zrezek in riž, solata. Samo nehajte mi o teh, ki nimajo toplega obroka….

okej, niso vsi taki…ampak veliko jih je. Pa moja soseda, vedno jamra, kako nič denarja ne ostane, pa da nima niti za kos pice za kupit. Pa jo vprašam, a niste dobili od RK neka živila včeraj? ja, ampak to samo moke, kvase, cukre in to. No, ugotovimo, da ima doma sestavine za narediti 10 pic (vključno s konzervami tune…), ženska brezposelna, pa ne zna nič sama narediti.
[/quote]

Ja, saj zato pa je brezposelna. Če bi znala kaj delat, bi imela službo.

Jaz sem v Tasmaniji in prvič v življenju nočem domov zaradi Janše, za katerega mi ne kapne, da je čisto isti komunist kot jaz, in da se mu upiram iz nekega špila.

Saj imamo tudi mi ukrepe, ampak mali Tasmanski Vrag je imel plavalni tečaj, s sošolci trenira Azteški fuzbal, vse je kul, vas pa opresirajo z pretiravanimi ukrepi, zares noro. Uprite se, ite na bicikl, pomagajte nekim Ličinam, da bojo imeli kariero na RTV in v politiki, naredite nekaj ampak ne nekaj smiselnega, temveč nekaj komunističnega po Sorošu. Hvala lepa

Lp, Tasmanka

New Report

Close