Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Covid 19- vaše izkušnje pri otroku

Covid 19- vaše izkušnje pri otroku

Kako so ga preboleli?

Imam leto in pol starega otrocka, ki je dobil covid od mojega skrajno neodgovornega moza (naj bo to druga tema).

Revcek ze tretji dan kuri na 39. Driska in zabit nosek sta se spremljevalna znaka.

Pozorna sem na dihanje, morebitne kaksne cudne izpuscaje…

Ampak me tako zelo skrbi.

Niti malo se ne izboljsa. Kako naj vem, da ne gre za ta vecorgansko sistemsko vnetje o katerem govorijo?
Pediater pravi, naj opazujem… ☹️

Kako so vasi preziveli to zoprno bolezen?

Jaz sem se okužila v službi, pa se zelo držimo ukrepov. Se pa niti mož, niti otroka stara 5 in 2 niso nalezli. Uf, vaš mali ima kar težave. Ja, opazuj, spremljaj, pa takoj v akcijo in ukrepaj, če se še poslabša. Držim pesti, da ne bo hujših zapletov!

Bodi pozorna na pospešeno in plitko dihanje, na barvo kože, morda na izpuščaje. (morda je smiselno kupiti oksimeter za otroke v lekarni ali prek spleta). Pri otrocih so lahko vidne drobne modrice na okončinah (stopala in roke). Preverjaj pogostost in barvo urina. Naj otrok čim več pije. Ob vsakem občutku, da nekaj ni prav, pa ne odlašaj. Instinkt nam pogosto sporoča. In seveda, če vročina tudi čez par dni ne pade, bo čas za bolnico.
Sicer pa lahko pride do zapletov pri otrocih tudi po že preboleli bolezni, zato pozornost ne bo odveč še naslednje tedne.

nova
Uredništvo priporoča

Bodi v navezi s pediatrom, poročaj mu o vseh znakih, naj te usmerja. Upam, da imaš dobrega.

A so otroka testirali na covid ali se zgolj predvideva da ga ima?

Ne ni bil testiran. Tudi jaz sem bila potrjeno pozitivna, pa dva starejsa otroka sta ga sigurno dobila, ker sta oba danes brez vonja.
Niso pa jih testirali, ker ce imajo znake ob najinem poz.testu se smatrajo za poz.

Gledam, opazujem in merim. Imam pulzni oksimeter…

Preberi si malo longcovidkids.org in po Google pobrskaj za skupinami (ključna beseda Long covid) imaš kupe staršev in organiziranih skupin, kjer si starši pomagajo med seboj, ko njihovi otroci tudi po pol leta še vedno trpijo za posledicami okužbe.

Predvsem spremljaj temperaturo, nivo kisika v krvi (če imaš možnost), klasični pristopi pri vročini (hidracija) in pa seveda D vitamin (ne vem kakšno je doziranje za takšne malčke). Potem pa samo fingers-crossed, da nebo kdo zaradi nespametnosti enega trpel mesece ali do konca življenja. Vsem je smešno, dokler ne zbolijo.

Mogoče še to: prebiranje spletnih strani naj te ne potolaži in ne prestraši preveč, ker nima smisla, poleg tega pa takšni malčki praviloma virus (po tem kar sem uspel prebrat, saj spremljam precej teh skupin) prebolijo brez večjih posebnosti.

Mene osebno ne skrbi sama okužba s koronavirusom in 14 dni bolniške, temveč posledice, ki jih koronavirus lahko pusti na možganih. V eni izmed skupin namreč že od aprila spremljamo mamico deklice (ki sicer za moje pojme hčerkico preveč izpostavlja) staro 9 let. Pred boleznijo veselica deklica, športnica (mednarodni dosežki – ples) ter nadpovorečno nadarjena, nikoli resno bolna – virus prebolela asimptomatsko, potem pa jo je udarila ta kawasakijevi bolezni podobna zadeva. Deklica še danes ogromno spi, pouku pa ne more več slediti.

Poročanj o tem, da po preboljeni bolezni otroci niso več enaki, je razlog, da sta moja otroka v popolni izolaciji že skoraj eno leto.

Eov, to je šit pri otrocih v teh starostnih skupinah -ker pri 9ih je deklica na pragu pubertete, ko se telo tudi še intenzivno razvija, hormoni, najbolj v teh letih divja telo, dela imuski na polno; in virus poseže v te naravne procese in dobesedno zjebe tako imunski sistem, kot zaustavijo se naravne funkcije, ki se morajo dokončat da se otrok razvije v mladega človeka potem.

https://www.longcovidkids.org

A dojenčku so palčko noter rinili, da vejo, da ima kovid? Prehladil se je, kaksna panika, saj ste vsi že ponoreli.

Ti nisi čisto pri sebi. Izoliraš otroke? Upaj, da ti bodo to kdaj oprostili, jst ti ne bi nikoli.

Ti nisi čisto pri sebi. Izoliraš otroke? Upaj, da ti bodo to kdaj oprostili, jst ti ne bi nikoli.
[/quote]
Me spominja na enega psihopata v filmu, ki je otroka zaprl v klet, z obrazložitvijo, da bo tam najbolj varen pred zunanjim krutim svetom.


Me spominja na enega psihopata v filmu, ki je otroka zaprl v klet, z obrazložitvijo, da bo tam najbolj varen pred zunanjim krutim svetom.
[/quote]

Ja, samo da to zdaj kar se dogaja ni film ampak resničnost. Me je prav strah takih zabitih ljudi, ker kjer ni pameti ni niti razuma.

Ja, samo da to zdaj kar se dogaja ni film ampak resničnost. Me je prav strah takih zabitih ljudi, ker kjer ni pameti ni niti razuma.
[/quote]
Res je.
Takšni psihoti pomagajo potencirati represijo in izživljanje nad ljudmi.
Saj z večjo represijo sebi dokazujejo, da je njihova bolestna panika upravičena.

Ce miite da je malo starsev izoliralo otroke se precej precej motite. Drugace pa niso zaprti, vsak dan zunaj in v gozdu. Torej ni nihce zaprt v kleti 🙂 :). Podobno kot je skladno z zakonodajo solanje na domu. Zadeva se bo do poletja 2022 pricela umirjat – sicer pa mi tukaj prezivimo tudi samooskrbno ce je treba, tako da nam ni hudega.

Gozdni otroci, divjaki.

Gozdni otroci, divjaki.
[/quote]

https://www.cnbc.com/2021/01/22/pfizer-says-its-covid-vaccine-trial-for-kids-ages-12-to-15-is-fully-enrolled.html

Gozdni otroci, divjaki.
[/quote]

Jaz pa mislim, da znajo biti taki otroci bolj umirjeni, kulturni, znajo najti notranji mir v sebi, biti v stiku s seboj. Več podivjancev se najde med tistimi, ki morajo kar naprej rintati naokoli, ne zdržijo sami, stalno iščejo neke dražljaje.
Zavisi pa seveda od staršev, a v primeru xxl se mi zdi, da gre za preudarnega človeka, ki se ukvarja z njimi.


Brez druženja s komerkoli drugim je isto kot bi bili v kleti… groza takšno življenje… in po čem naj bi se leta 2022 začelo umirjati? Od kod, če je kovid tako nevaren? Ker panicarji enacite kovid s črnimi kozami… črne koze se nikoli niso umirile, kadarkoli so izbruhnile so bile smrtonosne… zakaj bi se po vašem kovid umiril?

Brez
socializacije: a si ti starš mojih otrok. Ne nisi. Naše življenje, naša pravila. Socializacija bo prišla, ko bo epidemija upadla. Zakaj je ni, ker nihče noče zbolet. Kletke ni.

Glede gozdnih otrok: ja mogoče bosta poznala kakšno drevo več, od mestih srajc, ki riše vijolične krave. Res je.

Zakaj bo epidemija upadla: glede nato, kako veselo se večina ljudi ne drži ukrepov, se bo populacija prekužila :).

po izsledkih se prekiniti ne da,ker lahko vsakih par mesecev ponovno zboliš,zorej to odpade.se pa strinjam,da so bolj zdravi otroci, ki živijo z naravo,tudi duhovno.

New Report

Close