Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Nalezljivost v inkubacijski dobi

Nalezljivost v inkubacijski dobi

Zanima me ali kdo ve iz preverjenih virov kako dolgo je oseba nalezljiva pred in po razvitju simptomov in po tem po sami prebolelosti ( ko se počutiš že v redu)

Ne vem ali so naši dobili korono, ker bratu se je začelo z nahodom, naslednji dan par ur srednje vročine in potem bolečine v mišicah, rahlo pokašljevanje kot da bi si hotel ščistiti grlo na vsake par ur, zdaj pa je brat začel čutiti praskanje v grlu kot da se ga načenja prehlad(korona?)

Na test ne bodo šli. Smo pa mi bili v stiku z bratom, ki še ni imel simptomov v petek, medtem ko je en že razvil simptome v sredo, potem pa je ta ta drugi razvil simptom praskanja po grlu včeraj v nedeljo. Je možno, da je ta drugi brat okužil tudi nas? 2 dni preden je on razvil simptome?

Zaenkrat smo v redu. Skrbi me bolj zanje in za mami, če se naleze od bratov.

Hvala vam.

zdaj je čas prehladov, kaj bi še rad vedel, če boš umrl?
Vsako leto je to čas prehladov, nobenega COVIDA ni!!!

To itak vem, da je čas prehladov. Samo korona žal tudi obstaja, ker so naši sorodniki mladi in stari umrli zaradi tega, tako da pač vprašam tiste, ki so to preboleli glede simptomov

nova
Uredništvo priporoča

Da, najbolj kužen si par dni pred pojavom simptomov. Tako da obstaja verjetnost, da je okužen in vas je okužil.

Poznam jih 6, ki so preboleli covid. Vsi so izgubili vonj in okus. Ni to sicer pravilo. Če 5-10 dni po kontaktu ne zbolite, vas zelo verjetno ni okužil.

Bomo videli. Za zdaj se še tudi mami npr. No okužila. Upam, da tako ostane. Ampak ne vem ali je normalno, da bo se okužba začela s prehladom in vnetim praskajočim grlom, saj je to bol simptom navadnega prehlada.

Ljudje ponavadi navajajo hude glavobole, vosoko nepadajočo vročino, hudo utrujenost… ne vem.

Spomnim se pa da je oni motorist, ki je bil prvi okužen v slo navajal znake prehlada takrat…

New Report

Close