Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Na FB peticija proti testiranju zdravih ljudi

Na FB peticija proti testiranju zdravih ljudi

Na FB se je ustanovila peticija proti testiranju zdravih ljudi.

Ne bom šel brat, ker me samo nekaj zanima; Kako pa veš da si zdrav – v smislu da ne nosiš virusov okrog, če tega ne preveriš s testom?
Ker se dobro počutiš?


Zakaj ti zagovarjaš mafijska posla ?
Ker se dobro počutiš ?
Pri teh testih se gre samo za denar.

poba spraj nazaj v šolo, da bosta kaj desegla v življenju, da ne bo treba državi skrbet za to, ker si ti zatajil.


Zakaj ti zagovarjaš mafijska posla ?
Ker se dobro počutiš ?
Pri teh testih se gre samo za denar.
[/quote]

Ti bom kar jaz povedal: Roka plačuje Bill Gates mastno vsak mesec, on se samo dela, da je ovca in da verjame v korono, v resnici je prebrisan kot lisica in verjame v beloglavega orla na dolarskem bankovcu & tamkajšnji napis “In g$d we trust”.

Si zdaj zadovoljen?

Ti bom kar jaz povedal: Roka plačuje Bill Gates mastno vsak mesec, on se samo dela, da je ovca in da verjame v korono, v resnici je prebrisan kot lisica in verjame v beloglavega orla na dolarskem bankovcu & tamkajšnji napis “In g$d we trust”.

Si zdaj zadovoljen?
[/quote]

Daleč najboljši odgovor na podano vprašanje. Thx!

Čeprav ovca sem pa vseeno. Že vse od Backa Jona naprej rad blejam.

Sem bila v novembru en teden na bolniški, zaradi viroze. Sem klicala zdravnika in me ni dal na testiranje za covid, ker nisem imela določenih znakov. Torej če bolne vse ne dajo testirati, zakaj bi testirali zdrave ljudi. Pa še to, delam v šoli.

Kako pogosto bi se po tvoje potem morali testirat, da bi to testiranje imelo željeni učinek?

Kateri osli pa so ustanovili to FB skupino?
Saj ima prav testiranje asimptomatskih potencialnih prenašalcev smisel prav v odkrivanju in pravočasnem izločanju le-teh?
So ti assholi že kdaj slišali za pojem preventiva?
Naj čimprej zbrišejo ta profil, da ne bo ostali folk počil od smeha. Kaj bomo še doživeli, đizs krajst?? Ena sama epidemija pokaže, kako je del slovenskega življa dobesedno zabit.

Hahaha. Kaj si ta ja nor, kaki ste to zblojenci. Danes ne smeš več biti zdrav. Tudi, če si, si nevaren za okolici. Še najbolj si nevaren, če se dobro počutiš, ker potem si prveč svoboden. Če si boln, si vsaj nekje zaprt. To je prava svoboda, da so drugi zaprti in sem jaz na varnem. Bravo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hahaha. Kaj si ta ja nor, kaki ste to zblojenci. Danes ne smeš več biti zdrav. Tudi, če si, si nevaren za okolici. Še najbolj si nevaren, če se dobro počutiš, ker potem si prveč svoboden. Če si boln, si vsaj nekje zaprt. To je prava svoboda, da so drugi zaprti in sem jaz na varnem. Bravo.
[/quote]
Za bedake kot si, bi morala bit samo fizična sila policije in zapor.

Bedaki!

Moja dobra znanka je zobozdravnica, dela pri nekocensionarju. Ona gre na testiranje 1x na teden. Mi je rekla, da si res ne bi mogla odpustiti, če bi kdo zaradi nje zbolel ali umrl ali bi morali za nekaj časa zapreti ordinacijo.
Povejte, tisti, ki ste proti testiranju. Kako bi se počutili, če bi vas okužil zobozdravnik, ki se ne bi hotel testirati??


Kako pa veš, da jih ne boš čez en dan? In glede na to da se je treba držat vseh zapovedi… prav velike razlike ni, če se greš, al pa če se ne greš…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ok. A ti mogoče vprašaš zobarja, če je testiran, preden se vsedeš na stol? Če ja, kako veš, da se od trenutka, ko se je testiral, to je lahko 5 dni nazaj, ni okužil? Kako veš?
Potem pa, tudi, če se ni testiral, kako veš, da si se okužila ravno in točno od njega? Je zobar edina oseba, ki ga obiščeš v recimo enem tednu?
Postavljaš popolnoma nesmiselno vprašanje!

Jaz se nikoli nisem spraševal od koga sem se kaj okužil, če sem se prehladil ali dobil kakp virusno obolenje. Mi je jasno, da tako je življenje v družbi in noben način ne bi želel maltretirati drugih ljudi samo zato, da morda ne bom kdaj prehlajen in moral odležati dva dni doma.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kako pogosto bi se po tvoje potem morali testirat, da bi to testiranje imelo željeni učinek?
[/quote]

Po moje – da bi imelo učinek, bi moralo biti skoraj stalno. V glavnem neizvedljivo. A hkrati tudi vem, da ne vem dovolj o tem. Zato pa sprašujem.

Mislim pa da epidemiologi vedo toliko več, da je verjetno tole predlagano še nekako sprejemljiv kompromis, čeprav najbrž dokaj slab, a še vedno boljši od nič.


Kako pa veš, da jih ne boš čez en dan? In glede na to da se je treba držat vseh zapovedi… prav velike razlike ni, če se greš, al pa če se ne greš…
[/quote]

Mislim da ne veš. A če jih že nosiš okrog, jih sigurno ne samo en dan – tako da sam vidim to kot neko presejalno dejavnost, ki recimo da zmanjša možnosti za 1/7.

Mi doma smo vsi preboleli asimptomatsko, nic od nic, ce ne bi bil en od nas testiran zaradi neke druge stvri, sploh ne bi vedeli.
Pred kratkim pri moji sestri, ona malcek nahodna, 25 letni sin nobenega simptoma, moz je pa le vonj izgubil in so se zato vsi testirali, vsi pozitivni.

Tedenko testiranje nima smisla, ker danes si lahko negativen, jutri pa ze kje fases.
Vsakodnevni pcr test tudi nima smisla, ker traja, preden dobis rezultat.
Hitri dnevni testi so nezanesljivi.
Glede na ta dejstva, sicer ne vem, kako smiselno je to testiranje, bolj ne kot ja, ampak clovek, ki se dobro pocuti, ni nujno, da ni okuzen.

Če delaš v šoli kot učiteljica, bi morala biti toliko izobražena, da bi ločila med pojmom ‘zdrav’ in ‘brez simptomov’.
Tudi jaz sem za to, da se ne testira zdravih ljudi, tiste brez simptomov, za katere ni potrjeno, da so zdravi, naj pa testirajo.

tebe so namerno izpustili, ker ne prinašaš dovoljj denarjja


Zakaj ti zagovarjaš mafijska posla ?
Ker se dobro počutiš ?
Pri teh testih se gre samo za denar.
[/quote]

Tole bom pa odgovoril takoj, ko citiraš kje v tej temi sem rekel/napisal kaj takega.


Kje naj se testiram, da sem zdrav??
Idiotizem na FB presega vse meje logike.
Na MON-u je enako, ali vsaj podobno!


Kje naj se testiram, da sem zdrav??
Idiotizem na FB presega vse meje logike.
Na MON-u je enako, ali vsaj podobno!
[/quote]

Torej je ta peticija nesmiselna. Nihče ne bo testiral zdravih, če pa ne moreš biti prepričan, da nimaš virusa, opraviš hitri test.

Zakaj se ne hodiš tedensko testirat za tuberkulozo, da je ne bi slučajno trosil naokoli, pa na ošpice, za gripo in druge nalezljive bolezni. Saj navidezno si zdrav, ampak kakšna je resnica, se brez testiranja ne ve.

Zakaj se ne hodiš tedensko testirat za tuberkulozo, da je ne bi slučajno trosil naokoli, pa na ošpice, za gripo in druge nalezljive bolezni. Saj navidezno si zdrav, ampak kakšna je resnica, se brez testiranja ne ve.
[/quote]

Res je – ne vem.
Več razlogov je: prvi je ta, da nimam niti približno toliko dnevnih stikov kot povprečni odrasel, potem to, da pozna medicina zdravila za večino naštetih bolezni in tretji, da se večino (če ne kar vse) te bolezni že zelo dobro pozna in se da ukrepati v vseh stadijih in tudi napovedati potek.
To se pri posledicah aktualnega Korona virusa še ne da. Predvsem dolgoročni učinki izgledajo biti zoprni za tiste, ki imajo smolo in zato sem veliko bolj pazljiv, kot pri ostalih, že znanih zadevah.

New Report

Close