Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Hrvaška si zasluži vrnitev vsaj na rumeni seznam

Hrvaška si zasluži vrnitev vsaj na rumeni seznam

14 dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev govori v prid vrnitvi hrvaške na rumeni seznam:
40,8 – Slovenija
81,1 – Madžarska – zelena – (uvoz 5 primerov na 14 dni)
73,6 – Hrvaška – rdeča – (uvoz 14 primerov na 14 dni)
72,8 – Avstrija – zelena – (uvoz 9 primerov na 14 dni)
30,5 – Italija – zelena – (uvoz 1 primer na 14 dni)

Tudi samo zniževanje pojavnosti govori v prid vrnitvi hrvaške na rumeni seznam. V zadnjih 14 dnevih se je ta znižala za 15. Njihovo trenutno število okuženih je primerljivo z našim. Včeraj so imeli 280 novih primerov oziroma 70 na milijon prebivalcev. Za primerjavo mi smo včeraj imeli 123 novih primerov oziroma 62 na milijon prebivalcev.

Mi smo na rdečem s 40 in nekaj, Hrvaška ima skoraj 1x več. Ne more biti potem na rumenem. Tako jaz to razumem. Sicer pa, škoda je bila narejena poleti / velika!/, sedaj pa ?

Kako je potem lahko zelena Avstrija z ravno tako skoraj še 1x večjim indexom ?

nova
Uredništvo priporoča

Najslabše ima Madžarska (81,8), potem je HR ( 73.6), pa Austrija (72), Slovenija ima 40.
Hrvaška je druga najslabša, a Austrija ni niti na rumenem?
Če bi tako gledali, bi morala biti na zelenem edino SLO, Austrija mogoče na rumenem, ostalo rdeče. A očitno ne gre tako.

Če je uvoz 14 ob obvezni karanteni, kakšen bi bil šele brez karantene??

Tud to je ene vrste nategovanje.
Sej zarad mene komot ostaja na rdečm seznamu, ampak bi pričakovala vsaj ista merila za vse, tud za vse sosede enaka merila. Itak so neki govoril v smislu da imajo s sosednjimi državami mal blažje oblike kot z drugimi državami.
Vse 3 so sosede Slo. Vse 3 imajo nekak enako št okuženih na 100.000 preb., ja, H največ. In kje je logika da sta 2 kljub vsem tem cifram še zmer ZELENI, Hr pa RDEČA. Ja, ok, avgusta velik Slovencev na Hr, pa začetek pouka, je treba ustavt prenos. Kaj pa zdej? Očitno je še zmer velik Slovencev na Hr, v H, sploh pa v A pa Slovenc očitno ne hod.

Slovenija je po okuženih prehitela Hrvaško. Po današnjih podatkih je 14 dnevna pojavnost na 100000 prebivalcev pri nas 66,4 na Hrvaškem pa 66,1.
Pri dejstvu, da njim številka brez ukrepov pada, pri nas ž ukrepi pa narašča.

A 108, H 117 haha, pa obe že skoz ZELENI LOL

New Report

Close