Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Karantena in hrana

Karantena in hrana

Folk koliko pojeste čez dan.?
Berem tukaj kolko kvasa in moke rabite, pa makaroni in ostalo, pa se samo cudim
A res toliko pojeste.?
Jaz kuham tko ko prej, vcas tašča skuha zdej, ko je pri nas, tudi kruh speče ampak majhen hlebček. Peciva sploh ne pečemo, ne jemo paštet, salam, nič ne cvremo na olju itd jaz naredim avokadov in tunin domač namaz namesto raznih paštet itd
Danes bo juha, kuhan krompir,kuhan riž pečeni piščančje prsi, stročji fižol – solata in paradižnik in kumare solata.
Kaj jeste da rabite toliko kvasa.?

Vsak dan nekaj pečem- kruh, żemlje, rogljički…..in gre kar nekaj moke in kvasa. Imam več časa zdaj.
V družini nas je 5 odraslih.
Vsak dan skuham kosilo. Ker smo doma, vsi malo več jemo , tudi peciva in sladice.
Upam, da se ne bo poznalo na kilaži…..

Tudi mi jemo popolnoma običajno, morda še manj kot prej. Prilagajamo jedilnik sestavinam, ki so na voljo v domačih zalogah. Po številnih dneh nam počasi zmanjkuje edino svežega sadja.

nova
Uredništvo priporoča


Štiričlanska družina: vsak dan 1,5 kg kruha, zavitki, buhteljni, potica, ….
Sedaj ko sem doma in imam čas: kupilka sem tri kilograme kvasa in kupila sem tudi 130 kg razne moke….


Štiričlanska družina: vsak dan 1,5 kg kruha, zavitki, buhteljni, potica, ….
Sedaj ko sem doma in imam čas: kupilka sem tri kilograme kvasa in kupila sem tudi 130 kg razne moke….
[/quote]
Se hecas.?


Štiričlanska družina: vsak dan 1,5 kg kruha, zavitki, buhteljni, potica, ….
Sedaj ko sem doma in imam čas: kupilka sem tri kilograme kvasa in kupila sem tudi 130 kg razne moke….
[/quote]

LOL

No jaz bom kmalu postala boginja domačnosti – dobila sem preglasna odobravanja za dunajce in pomfri, ki sta drugače domena babic. Pa med tednom se po novem goveja juha kuha 🙂

Od peciv bolj siml zadeve, brownies, biskvit s sadjem, vroča čokolada…pa jasno, sladoled!

Mi smo štirje, dva odrasla in dve pubertetnici. Ne pečemo doma ne kruha ne peciv. Približno pol kg kruha na dan, od sladkega samo kakšno temno čokolado, puding ali kompot.
Jemo večinoma zelenjavo, veliko sadja (čeprav se že kar ponavlja). Meso dvakrat do trikrat na teden. Kuhamo pa vse doma, tako kot vedno.
Zdi se mi, da jemo manj kot prej, ker se tudi manj gibljemo.


Štiričlanska družina: vsak dan 1,5 kg kruha, zavitki, buhteljni, potica, ….
Sedaj ko sem doma in imam čas: kupilka sem tri kilograme kvasa in kupila sem tudi 130 kg razne moke….
[/quote]
A se ne bi raje poslužili kakšnih tablet za živce, namesto nažiranja ?
Potem bo pa spet virus kriv za bolezni.

Jaz delam prepping. Ni toliko, da bi se prenažirali, ampak vem, kaj zmanjka v trgovini. In se počutim varno, da imam zalogo. Lahko ostanem doma za več mesecev.

Od kar je karantena, sem spekla tri hlebčke kruha iz pol kile moke. Poleg tega sem kupila 30 žemelj in jih dala v skrinjo in jih po potrebi vsak vzame ven in odtaja.
Žemelj je sigurno še 10.
Aja, smo pa štirije, včasih pet, če pride še sinova punca.
Sin je enkrat naredil pico, pa enkrat smo spekli pecivo, da ga je ta mlada nesla s seboj v službo. To je pa to. Ne prenažiramo se. Včeraj sem na primer naredila segedin in bo še za danes. Je bilo treba porabit kislo zelje. Jutri bo zelenjavna mineštra z vaseršpoclji (evo, spet bo šlo malo moke) in skutine palačinke, ker je treba porabit skuto. V glavnem, se kar porabi, če smo vsi doma.

A je to mišljeno prdenje?

Pri nas že dlje časa jemo samo še fižol iz konzerve.

Koga vraga so pa vaseršpoclji??

Ona gori, Anja, a pri vaši familiji ste bolj med obilnimi ali je to dvoletna zaloga moke?

Tudi mi lahko preživimo dva meseca na izborni hrani, brez da odpremo vrata, pa še nekaj zraven pri hrani golega preživetja, ampak 130 kilogramov moke bi bilo pri nas za dve leti kruha.

Koga vraga so pa vaseršpoclji??

Ona gori, Anja, a pri vaši familiji ste bolj med obilnimi ali je to dvoletna zaloga moke?

Tudi mi lahko preživimo dva meseca na izborni hrani, brez da odpremo vrata, pa še nekaj zraven pri hrani golega preživetja, ampak 130 kilogramov moke bi bilo pri nas za dve leti kruha.
[/quote]
Vodni žličniki 🙂

Mi pojemo eno kilsko Nutello na dan. Brez kruha. Ker kruh redi.
Smo pa trije.

jaz sem do sedaj v teh dveh tednih dvakrat pekla jabolčni štrudl z domačim testom. počasi ga bom obvladala (🤣)
malce več jem, kot običajno, zato že gledam na kile. ta teden sem imela post (tudi iz drugih razlogov, zdravstvenih), res treba na kile malo gledat…


Res je 😉 …po moje, da je pa tud neki na tem, da med hlastanjem nutelce prevec zraka vdihnes …probi še to zmanjšat…🙂

mi smo hišo kupili, deset sekund stran od trgovine, zdaj.

Jaz imam itak post, ker ga imam vsako pomlad, so pa moji štirje specialci skoz lacni… Kruha ne gre toliko, oni bi meso 3xna dan 😜. Še dobro, da imamo domačega… Za regrat so bili pa tudi pridni, žal ga je sneg pokril… Še mi zdi, da sem skoz v kuhinji 🤪

Mi imamo 4 otroke. 3-je so najstniki.
Mož je doma, jaz delam. Res pa je, da nimam več običajnega urnika, ampak delam po 12 ur 2 dni, sem dan ali celo 2 doma in tako naprej.
Danes sem doma.
Zjutraj sem spekla žemljice in potem še kruh. Porabila sem 1 kg moke.
Dopoldan sem spekla še jabolčno pito, spet 0,5 kg moke in naredila sem zalogo mlincev iz 2 kg moke.
Zajtrk – iz hladilnika, po izbiri ter smutiji. Imamo zamrznjeno sadje in še nekaj svežega.
Kosilo: juha iz hokaido buče, rižota, rdeča pesa
Večerja: tortilije z zelenjavo in piščancem.

Včeraj sem bila v službi, prav tako v torek, ampak sem v ponedeljek skuhala lonec ričeta in 1 lonec chili con carne. Skuhala sem zato, ker mož dela zunaj, otroci imajo kar nekaj dela s šolo in veliko grejo ven. Hišo pospravljajo oni. Za ostale obroke so v torek in sredo seveda poskrbeli sami. Pekli so palačinke npr. in spet je šla moka!

V ponedeljek sem prav tako spekla kruh, naredila sem brownije, skuhala čežano.

Za jutri sem naredila pico, 2 pekača in jo dala v zmrzovalnik.
Torej od ponedeljka do petka bo ali je pri nas poraba moke več kot kg na dan!

Nimamo običajnih sladkarij, zato pečemo. Jabolčni zavitek sem naredila pretekli teden, ta konec tedna ga bom tudi.
Ko sem v službi, si naredijo palačinke, vaflje in spet gre moka.
V običajnih razmerah je skoraj ne potrebujem. Ali recimo 1 kg na teden. sedaj pa 1 kg na dan!

Ker se manj gibljem, saj moje delo je bilo nesedeče in tudi tako sem rada veliko hodila, kolesarila (to odpade razen šetanja po stanovanju, pa do trgovine.. se je telo avtomatično prilagodilo na manjšo količino. Jem da živim ne obratno in premosorazmerno gibanju telo potrebuje hrano. No, vsaj moje tako deluje, jaz ga pa poslušam.

Pa to pojeste, jaz bi imela že 200 kg. Jaz včeraj zjutraj bela kava in 3 petitbere piškoti. Kosilo mala skledica ričeta. Za večerjo eno jajce in 3 koluti-tanki polu salame. Pa čaj čez dan pa limonada. Pa sem kar težka, 75 kg

Vi dejansko živite od same moke in OH. Pa nimam nič proti njim, samo tole je pa…

Vi dejansko živite od same moke in OH. Pa nimam nič proti njim, samo tole je pa…
[/quote]

New Report

Close