Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Javna tribuna: Kako si pomagati pri simptomih novega koronavirusa

Javna tribuna: Kako si pomagati pri simptomih novega koronavirusa

Katero zdravilo je pravo za lajšanje simptomov, ali katera zdravila ne smemo uporabljati, kako je s kombiniranimi zdravili? Si lahko pomagamo z naravo, katere rastline, ki jih imamo zagotovo tudi doma, pomagajo pri lajšanju težav?

V ponedeljek, 23.3. ob 11. uri, bo na vaša vprašanja odgovarjal prof. dr. Borut Štrukelj. Vprašali boste lahko vse o tem, kako si pomagati pri simptomih novega korona virusa.
Vprašanja lahko zastavite že danes.

Pozdravljeni,
mene zanima kaj lahko naredimo za preventivo…kateri vitamini pomagajo, kateri čaji morda?

Hvala

ALi inhalacije pomagajo, da “odstraniš” virus iz nosu? In katere rastline lahko tukaj uporabiš? kamilice?

Kaj je boljše, paracetamol ali ibuprofen? Bilo je nekaj objav,člankov, da naj bi bilo zdravljenje slabše, če si jemal ibuprofen?

Spoštovani,
začele so se že alergije.. Ali lahko alergija, ki se poslabša preide v korono.. Morda komplivirano vprašanje…
S čim jih lahko omilimo, poleg terapije redne..

Hvala

Za preventivo lahko veliko naredimo sami, uzivajte veliko kakovostne hrane, zelenjave, sadja, stročnic in vlaknin. Kljub temu, da smo doma, se probajte vsaj 2x na teden ukvarjati s športom. Veliko vadb in vaj vam je na spletu na voljo. Priporoča se uživanje vitamina D, ki ga povečini prebivalcem primankuje. Corona virus v naš telo vstopi preko receptorskega mesta ACE2, le ta pa je pogosto višje ekspresiven pri ljudeh, ki imajo nižje vrednosti vitamina D. Pomemben je tudi C vitamin.
Varen je tako paracetamol kot ibuprofen. Krožile so informacije, da naj bi se le-tega izogibali, ampak je WHO v petek izdala obvestilo, da je ibuprofen varen v času Corona virusa.
Drugače pa je najbolje, da se čim manj obremenjujemo in se držimo navodil, da bomo čim prej mimo najhujšega.

Se opravičujem, nisem opazil, da bo na vprašanja odgovarjal dr. Štrukelj.

Je bolje jemati paracetamol in kaj za izkasljavanje/lajsanje kasljaali obstaja zdravilo, ki ima vse to ze notri?

Se da namesto paracetamola uzivati npr Lipov caj za ubijanje vrocine?

Ali lahko jemljem Septolete Plus za grlo, si sprejam v nos Olinrh, pijem trpotcev, smrekov in slezov sirup za izkasljevanje, jemjem 2 x dnevno po 2 lekadola, 1 do 2 x dnevno pa 1 Nalgesin 275 ali 550 mg?

Kako je z uporabo uz inhalatorja s fiziološko raztopino za lajšanje kašlja? Se pri koronavirusu suh kašelj spreobrne v sočnega? Hvala.

V lekarni se dobi sirup in pastile “Prospan”, narejen iz izvlečka bršljanovih listov, ki
mehča izloček pljuč in zmanjšuje krč sapnic. Zanima me ali je dovolj učinkovit tudi
v primeru korona virusa? Koliko pa je učinkovit sveži list bršljana v čaju (en list na liter vode)?
Hvala!

Pozdravljeni,
Ali menite, da se koronavirusa v začetni fazi lahko znebiš z bioterapijo.
Hvala, Breda

Spoštovani,
včeraj sem na poročilih slišala, da se korone verjetno ne bomo znebili, ampak da bo prisotna, morda tako kot gripa, sezonsko…kaj v tem primeru priporočate za preventivo, glede na to, da mogoče cepiva še to sezono ne bo?
Hvala

dobro jutro,
pohvale, da ste se spomnili, da lahko tu postavljamo preventivna zdravstvena vprašanja, ne samo beremo blatenja čez politiko in korono na splošno!
zanima me sledeče: žena trdi, da je simptome korone možno lajšati z inhaliranjem, oziroma je inhaliranje preventiva pred virusom, pa me zanima, ali je kaj resnice na tem?

lp

Pozdravljeni,
Rada bi opozorila na moje pisanje o tem, kako si lahko pomagamo sami. Rada bi mnenje dr. Štruklja.

Dva dni nazaj me je poklicala znanka in povedala, da ima njen partner, star čez 60 let. ki ga nisem nikoli videla, povišano telesno temperaturo 37,6 in, da ga bolijo ramena in noge. Preko telefona smo delali 2 uri, malo jaz z nihalom, malo smo se skupaj tapkali na vdih. Temperatura se je dvignila na 37,8 in na koncu padla na 36,1. Vsi simptomi so izginilin in se niso več pojavili.

Morda bo dr. Štrukelj povedal svoje mnenje o mojih prispevkih o koronavirusu, če bo utegnil kaj prebrati. Priporočam prispevek: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=131&t=11207878. Kaj misli o zdravljenju s kolektivno zavestjo.

Sama verjamem, da nam razne energijske tehnike lahko pomagajo do boljšega počutja in celo preprečijo najhujše.

https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=131

Breda

Imam astmo in v času alergij ali pa prehladov jemljem berodual in flixotide. Ali bi pri koronavirusu uporaba zdravil proti astmi, v primeru, da pride do oteženega dihanja, situacijo izboljšala ali poslabšala?

Imam dvoletnega sina instirletno hci. Zadnje dni smrkata in pokasljujeta. Pijemo domace caje, med in trpotcev sirup, vednar se stanje ne izboljsa. S cim jima se lahko pomagam? Inhalatorja ne zelita uporabljati.

Glede na to da za kaslj dostkrat prporocajo med js ga pa ne smem a je cukr tut dobra opcija

Spoštovani,
zanima me kaj menite, kot preventiva CBD smola z polno vsebnostjo kanabinoidov in visokim odstotkom kanabinoidov. Izraelci že zadevo proučujejo, kot izdatno krepitev endokanabinoidnega sistema v telesu človeka. Seveda rezultato še ni, ker gre za novo pandemijo. Sama sem prepričana, da deluje, kot preventiva.

Preventiva pri vseh okužbah je pomembna, a moramo za to poskrbeti čimprej, saj imunski sistem potrebuje nekaj časa za aktivacijo. Vsekakor svetujemo vnos vitamina C, tudi vitamina D (ne smemo pretiravati), med zdravilnimi rastlinami pa priporočam ingver, meto, meliso, cimet, ingver in šipek. V lekarnah lahko dobite posamezne posušene rastline ali čajne mešanice. Lipov čajni napitek pa zmanjšuje povšano temperatro, kar je pri okužbi pomembno, v kolkor je ta višja od 38 oC, saj s tem dodatno obremenjujejo krvožilni sistem.

Borut Štrukelj

Pri okužbi z novim koronavirusom si pomagamo z zdravili, ki lajšajo simptome. Tako uporabljamo predvsem protibolečinska sredstva in zdravila brez recepta, ki zmanjšujejo telesno temperaturo. Glede na nekatera obvestila zdravstvenih združenj se nagibamo k uporabi paracetamola, raje kot ibuprofena, čeprav najnovejša obvestila Agencije za zdravila EMA (Evropska agencija za zdravila) informirajo, da ni znanasvenih dokazov, da bi ibuprofen lahko škodil pri okužbi s koronavirusom. Ena od hipotez je namreč bila, da ibuprofen poveča verjenost pripetja virusa na človeške celice v dihalnem sistemu. To trenutno znanstveno ni dokazano. Lajša pa ibuprofen vnetne reakcije, v tem primeru svetujem uporabo ibuprofen lizinata, ki deluje izjemno hitro. Ker občajno okužbo s koronavirusom SARS-CoV-2 spremlja suh kašelj in bolečine v kosteh oziroma mišicah, je dobra kombnacija paracetamola, propifenazona in kodeina, ki je v tabletah brez recepta prisoten v zelo majhni količini, a dovolj, da zmajša zelo moteč suh kašelj.

Borut Štrukelj

Kombinacija, ki deluje protibolečnsko (pri okužbi s koronavirusom se pojavlja glavobol in bolečine v mišicah), zmanjša povišano telesno temperaturo in miri suhi kašelj, je kombinacja paracetamola, propifenazona in kodeina. V lekarni vam bodo znali dati pravo kombinacijo.

Borut Štrukelj

Lipov čaj je dobro, preizkušeno ljudsko zdravilo za zmanjšanje potenja in zniževanja povišane telesne temperature, a ne deluje neposredno na okužbo in dejavnike, povezan s tem. Prav tako ne deluje protiboleinsko, primerna je kombinacija lipovega čaja s paracetamolom.

Borut Štrukelj

Sluznica v nosu in grlu mora biti čimbolj vlažna, da se zmanjša možnost pripetja virusa na sluznico. Svetujem vlaženje z vodo, fiziološko raztopino ali zelo razredčenim žajbljevim čajem. Snovi za izkašljevanje v prvi fazi (prvih 5-6 dni) niso primerne, saj še ni nabiranja sluzi. V poštev pridejo v drugi fazi, ko je potrebno izkašljati sluz. Je pa slezov sirup oziroma slez, ki ga dobite v lekarnah, primeren, saj prekrije sluznico in zmanjša dražljaj kašlja. Glede zdravil, ki jih dobite brez recepta: paracetamol sem že omenil, Lekadol je le eno od imen paracetamola. Ker je suh kašelj moteč, svetujem kombinacijo paracetamola s kodeinom, ki zmanjša draženje na kašelj.

Borut Štrukelj

New Report

Close